Pakistan chce zablokować strony związane z krypto | Wiadomości | CrypS.

Pakistan chce zablokować strony związane z krypto

Zerelik Maciej
Pakistan zakazuje kryptowalut

Pakistańska Federalna Agencja Śledcza (FIA) chce zablokować strony internetowe związane z kryptowalutami. Decyzja ta jest wynikiem spotkania, które agencja odbyła z Państwowym Bankiem Pakistanu (SBP). Ten drugi niedawno zalecił całkowity zakaz kryptowalut.

Jak donosi gazeta Dawn, Pakistańska Federalna Agencja Śledcza (FIA) dąży do zablokowania stron internetowych zajmujących się kryptowalutami. Według oficjalnej strony internetowej pakistańskiego rządu, FIA jest „agencją kontroli granicznej, kryminalnego śledztwa, kontrwywiadu i bezpieczeństwa pod kontrolą Ministra Spraw Wewnętrznych Pakistanu”.

Dyrektor generalny FIA – dr Sanaullah Abbasi powiedział prasie w sobotę, że jego agencja zwróci się do Pakistańskiego Urzędu Telekomunikacji (PTA), aby zablokować strony internetowe powiązane z cyfrowymi aktywami. Wszystko po to, aby zapobiec oszustwom i praniu brudnych pieniędzy.

Jego oświadczenie miało miejsce po spotkaniu z wysokimi rangą urzędnikami Narodowego Banku Pakistanu (SBP):

Urzędnicy SBP przedstawili na spotkaniu prezentację na temat mechanizmu regulacyjnego.

Podczas spotkania urzędnicy SBP zauważyli, że bank centralny niedawno zalecił całkowity zakaz stosowania kryptowalut. Podkreślając, że jego departament jest głównie zaniepokojony oszustwami i praniem pieniędzy, dyrektor generalny FIA stwierdził:

Krypto nadało nowy wymiar oszustwom.

Szef FIA omówił istniejące pakistańskie przepisy: ustawę o zapobieganiu przestępstwom elektronicznym z 2016 r.; ustawę o przekazach walutowych z 1947 r. (FERA); oraz ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy z 2010 r. (AMLA). Podkreślił, że nie zawierają one przepisów dotyczących nielegalnego i niewłaściwego wykorzystania kryptowalut.

Ponadto spotkanie z urzędnikami SBP podkreśliło, że Pakistan „nie ma ram regulacyjnych dla dostawców usług wirtualnych aktywów (VASs) w celu spełnienia wymagań FATF”.

Pakistan zakazuje kryptowalut
reklama
reklama