Użytkownicy protokołu Multichain tracą 1,4 mln z powodu luki | Wiadomości | CrypS.

Użytkownicy protokołu Multichain tracą 1,4 mln z powodu luki

Maciej Zerelik
Akropolis hack DeFi

Błąd w protokole Multichain Bridge spowodował, że użytkownicy stracili ponad 1,4 miliona dolarów na rzecz hakerów. Potencjalnie zagrożone są też kolejne miliony.

Most cross-chain Multichain ogłosił w poniedziałek, że wykrył lukę w swoim routerze mostu, która ma wpływ na kilka tokenów. Firma bezpieczeństwa Dedaub zgłosiła, że użytkownicy, którzy zatwierdzili uprawnienia dla WETH, PERI, OMT, WBNB, MATIC i AVAX byli narażeni na ryzyko wydrenowania ich funduszy przez hakerów. W poście Multichain czytamy:

Jeśli kiedykolwiek zatwierdziłeś którykolwiek z tych 6 tokenów na routerze, proszę zaloguj się, aby usunąć wszelkie zatwierdzenia tych 6 tokenów asap.

Mimo, że Multichain naprawił błąd, użytkownicy, którzy wcześniej zatwierdzili protokół, aby użyć swoich tokenów, są nadal narażeni na ryzyko.

Multichain poinformował również, że wszystkie aktywa na V2 Bridge i V3 Router są bezpieczne, a użytkownicy mogą przeprowadzać transakcje cross-chain jak zwykle. Protokół zapowiedział również, że przedstawi szczegóły techniczne błędu w kolejnym wpisie na blogu.

Firma PeckShield zidentyfikowała adres, na który haker przesyła skradzione środki. Do tej pory wydrenowanych zostało 455 ETH o wartości około 1,44 miliona dolarów.

Obecnie nie wiadomo, ilu wcześniejszych użytkowników Multichain jest nadal zagrożonych. Multichain to obecnie dziewiąty co do wielkości protokół DeFi i jeden z najpopularniejszych mostów cross-chain. Według DeFi Llama, obecnie obsługuje on aktywa o wartości 8,15 miliarda dolarów w 14 różnych blockchainach.

W zeszłym tygodniu zespół Multichain ogłosił, że jego dzienny wolumen transakcji przekroczył 500 milionów dolarów, głównie dzięki ludziom przenoszącym swoje fundusze do sieci Fantom.

Akropolis hack DeFi
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.