Cardano ułatwia deweloperom rozwój smart kontraktów. Czy to czas na wzrosty? | Wiadomości | CrypS.

Cardano ułatwia deweloperom rozwój smart kontraktów. Czy to czas na wzrosty?

Maciej Halikowski
Cardano rozwija smart kontrakty

Cardano podejmie współpracę ze spółką EMURGO, w celu uruchomienia nowego projektu, który pomoże w usprawnieniu smart kontraktów. To szansa dla zewnętrznych deweloperów i potencjalny zwiastun przyszłych wzrostów na rynku kryptowaluty.

Projekt Cardano ułatwi deweloperom rozwój aplikacji

Według oficjalnych informacji, kolaboracja pozwoli na stworzenie narzędzi, które mają przyśpieszyć rozwój ekosystemu Cardano. Sam projekt podzielono na dwie fazy – MVP1 oraz MVP2, a jego powstanie ma pozwolić zewnętrznym deweloperom na tworzenie aplikacji zgodnie z branżowymi standardami.

Jak powiedział sam dyrektor generalny Cardano Foundation, Frederik Gregaard:

Stworzenie tych narzędzi we współpracy z EMURGO umożliwi istnienie dynamicznego ekosystemu, pozwalającego stronom trzecim rozwijać smart kontrakty na Cardano.

Cardano cena kryptowaluty

Cardano ma już projekt w Metaverse i czeka na uruchomienie SundaeSwap

Rynek już wcześniej miał powody do optymizmu, z uwagi na postępy, które ostatnimi czasy poczyniło Cardano. Przede wszystkim, zarząd uruchomił już swój pierwszy projekt w Metaverse –  aktualnie, swoje parcele w postaci tokenów NFT, w wirtualnym świecie wykupiło już ponad 8000 użytkowników. Ponadto 20 stycznia ma zostać uruchomiona wersja beta zdecentralizowanej giełdy SundaeSwap, a następnymi na liście potencjalnych argumentów za inwestycją w kryptowalutę są projekty Mithril i Hydra. W październiku ubiegłego roku, Sebastian Nagel, inżynier pracujący dla Cardano Foundation stwierdził, że aktualizacja tej drugiej to kwestia „6-12 miesięcy”, co, jeśli tylko okaże się prawdą, może być dodatkowym pozytywem, patrząc z perspektywy inwestorów.

Cardano rozwija smart kontrakty
reklama
reklama