SpiceDAO dokonało nietypowego zakupu na kwotę 3,8 mln USD | Wiadomości | CrypS.

SpiceDAO dokonało nietypowego zakupu na kwotę 3,8 mln USD

Anna Sutowicz
nft

Grupa SpiceDAO, specjalizująca się w NFT, dokonała dość nietypowego zakupu. Za kwotę blisko 3,8 mln USD kupiła książkę autorstwa A. Jodorowsky’ego „Duna”. Grupa jest teraz przekonana, że w ten sposób nabyła prawo do ekranizacji tej książki i wydania kolekcji NFT.

Dzieło Jodorowsky’ego Duna to zbiór notatek i projektów koncepcyjnych. Na tej podstawie miał powstać film Duna, jednakże ostatecznie tak się nie stało.  Książka została wystawiona na paryskiej wyprzedaży Christie’s, 22 listopada ubiegłego roku. Wówczas jej cenę oszacowano na około 25-35 000 EUR.

W listopadzie ubiegłego roku, Soban „Soby” Sakib kupił „Dune” Jodorowsky’ego w Christie’s za kwotę ok. 3,8 mln USD. O swoich kolejnych planach grupa SpiceDAO poinformowała na Twitterze:

Społeczność krypto wyśmiała plany SpiceDAO

15 stycznia tego roku, SpiceDAO oświadczyło, że zamierza na podstawie książki stworzyć film animowany oraz wydać kolekcję NFT. Użytkownicy Twittera komentowali post SpiceDAO informując grupę, że zakup fizycznej książki nie jest jeszcze przeniesieniem na właściciela praw autorskich, czy praw licencyjnych.

Niektórzy użytkownicy zaczęli wprost wyśmiewać post SpiceDAO umieszczony na Twitterze. Jeden z krytyków pomysłu umieścił wpis, w którym stwierdził, że:

Właściwie spędziłem 10 minut, patrząc na to, ale nie, naprawdę wygląda na to, że banda kryptowalutowych braci właśnie wydała 2,6 MILIONÓW euro – 100 razy więcej niż cena wywoławcza – na książkę wystawioną na aukcji, błędnie wierząc, że otrzymają do niej prawa autorskie.

Inny użytkownik napisał prześmiewczo:

Kupiłem kopię Harry’ego Pottera i planuję na podstawie książki zrobić serial animowany, a następnie sprzedać go Netflixowi.

Jeśli jednak SpiceDAO zdecyduje się zrealizować swoje plany, wówczas niewątpliwie może spodziewać się pozwu od Herbert Limited Partnership, który ma prawa do wszystkiego, co związane z Duną.

nftreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.