Ostrzeżenie przed wysoką zmiennością na rynku Bitcoina! | Wiadomości | CrypS.

Ostrzeżenie przed wysoką zmiennością na rynku Bitcoina!

Maciej Halikowski
spadki btc

Serwis Glassnode ostrzega traderów przed nachodzącą, wysoką zmiennością na rynku Bitcoina. Wszystkiemu winny jest wysoki open interest, który przyczyniał się do głębszych wahań w przeszłości.

Bitcoin, open interest i dźwignia finansowa

Według informacji zebranych przez serwis Glassnode open interest przekraczający 250 000 BTC na rynku Futures korelował w przeszłości z bardzo wysoką zmiennością.

Bitcoin, open interest
Dlaczego? Sam open interest jest liczbą otwartych transakcji, czyli takich, z których zyski lub straty jeszcze nie zostały zrealizowane.
Nienaturalne jego poziomy mogą sugerować duży udział pożyczek w formie dźwigni finansowych, co z kolei przekłada się na dużo wyższą wrażliwość na wahania. W przypadku wyczerpania się depozytu zabezpieczającego na koncie tradera giełda będzie zmuszona zlikwidować jego pozycje – odkupując aktywa w przypadku krótkiej sprzedaży i sprzedając je, podczas likwidacji pozycji długich.

Wsparcie na rynku BTC może zachęcać inwestorów do kupna

Obecnie, znajdujemy się w strefie, którą rynek może interpretować jako wsparcie, które przyczyni się do kontynuacji długoterminowej hossy i pozwoli Bitcoinowi na osiągnięcie wyczekiwanego poziomu 100 000$. To w konsekwencji mogło przełożyć się na wzrost zainteresowania tokenem.

Omawiany wycinek rynku przedstawiono poniżej.

Bitcoin cena

W sierpniu cena utworzyła lokalny poziom popytu, na którym Bitcoin wspierał się kolejne miesiące. Problem w tym, że poziom ten został już dość mocno wyeksploatowany, tak więc płynność tam spoczywająca w dużej mierze mogła już zostać zrealizowana. Sugerują to liczne kontakty ceny ze strefą, ale nie wolno ignorować długiej igły testującej, która mogła zachęcić optymistów do otwarcia pozycji długiej. Aktualnie rynek realizuje zlecenia stop loss ustawione poniżej niej.

Bitcoin BTC raporty COT CFTCJeśli spojrzymy na ostatnie dane z raportu COT z chicagowskiej giełdy CME powyżej, okaże się, że podmioty określane tu jako leveraged funds, czyli m.in. fundusze hedgingowe, zajmują głównie pozycje krótkie. To z kolei uzasadniałoby hipotezę o przyszłym pęknięciu poziomu i kontynuacji wyprzedaży.
Cokolwiek się nie stanie, według Glassnode jest bardzo prawdopodobne, że zaboli przeciętnego tradera bardziej niż zwykle.

spadki btc
reklama
reklama