OKEx zmienia nazwę i wskakuje na drugie miejsce wśród giełd kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

OKEx zmienia nazwę i wskakuje na drugie miejsce wśród giełd kryptowalutowych

Mariusz Przepiórka
okex giełda

Spółka OKX, która niedawno stała się drugą co do wielkości giełdą kryptowalutową na świecie pod względem wolumenu transakcji spot, ogłosiła dziś zmianę nazwy. Ruch ten ma odzwierciedlać dynamikę i coraz szybszą adopcję kryptowalut.

Broker działa na rynku kryptowalutowym od 2017 roku. Od tego czasu zgromadził ponad 20 milionów użytkowników i rozszerzył swój pakiet produktów do inwestowania w aktywa cyfrowe. Obecnie OKX oferuje także obrót tokenami NFT oraz dostęp do usługi MetaX, nowego trybu, który zapewnia dostęp do wielosieciowego pulpitu i portfela Web 3.0 do przechowywania cyfrowych aktywów.

Zmiana podejścia, wskazana przez zmianę nazwy firmy z OKEx na OKX, odzwierciedla rosnącą liczbę możliwości zarabiania przez platformę poza giełdą, które inwestorzy wykorzystują do handlu setkami aktywów cyfrowych.

OKX dąży do decentralizacji

Firma OKX określiła swoją misję jako „usunięcie barier w tworzeniu bogactwa poprzez dostęp do wszystkiego, co oferuje zdecentralizowana przyszłość”. Podkreśla to trwającą ewolucję platformy w kierunku decentralizacji. W odróżnieniu od innych scentralizowanych giełd kryptowalutowych, OKX podejmuje działania ukierunkowane na stopniowe zmniejszenie ingerencji firmy w działania użytkowników, aż do całkowitego pozbycia się pośrednictwa.

– OKX wychodzi poza standardowy model scentralizowanej wymiany, aby zapewnić naszym klientom kompleksowe doświadczenie w zakresie kryptowalut – powiedział Jay Hao, dyrektor generalny OKX. – Co najważniejsze, robimy to przy zachowaniu podstawowych zasad kryptowalut – decentralizacji i autonomii. Naszym celem jest zapewnienie klientom narzędzi, których potrzebują, aby łatwo i bezpiecznie zarabiać, przenosić i wydawać swoje bogactwo tak, jak uważają za stosowne, bez naszego pośrednictwa. Usunęliśmy ‘E’ z naszej nazwy, ponieważ jesteśmy czymś więcej niż giełdą, tak jak kryptowaluta jest czymś więcej niż aktywem spekulacyjnym.

okex giełdareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.