Polygon aktywuje aktualizację EIP-1559 | Wiadomości | CrypS.

Polygon aktywuje aktualizację EIP-1559

Zerelik Maciej
polygon

Polygon uruchomił EIP-1559. Aktualizacja ustali bazową opłatę za transakcje i zainicjuje spalanie tokenów MATIC w czasie rzeczywistym.

Aktualizacja została aktywowana na wysokości bloku 23850000 o 2:48 UTC i zastąpiła poprzedni system opłat Polygon oparty na aukcji pierwszej ceny.

Po uruchomieniu EIP-1559, transakcje Polygon będą teraz korzystać z opłaty bazowej – minimalnej ilości tokena MATIC wymaganej do natychmiastowego przetworzenia transakcji na blockchainie. Zamiast płacić tę opłatę walidatorom Polygon, jak to miało miejsce wcześniej, sieć spala teraz opłatę bazową każdej transakcji.

Nowy system opłat zrekompensuje walidatorom tylko opłaty priorytetowe – napiwki, które użytkownicy mogą wysyłać wraz z opłatą bazową transakcji, aby zachęcić walidatorów do przyspieszenia transakcji.

EIP-1559 pomoże w uczynieniu systemu opłat Polygon bardziej przewidywalnym i stabilnym wobec nagłych gwałtownych wzrostów popytu. W poniedziałkowym wpisie na blogu, zespół Polygon zauważył, że EIP-1559 doprowadzi do mniejszej liczby spamu w transakcjach i mniejszego przeciążenia sieci.

EIP-1559 został uruchomiony po raz pierwszy na Ethereum jako część hard forka London w sierpniu ubiegłego roku. Aktualizacja dostosowuje wysokość opłaty bazowej w górę i w dół w oparciu o to, jak bardzo sieć jest przeciążona.

Oprócz osiągnięcia przewidywalności w opłatach gazowych, EIP-1559 stworzył fundamentalną zmianę w polityce monetarnej Ethereum poprzez zmniejszenie podaży ETH.

Zespół Polygon wyjaśnił w tym samym wpisie na blogu, że podobnie jak Ethereum, EIP-1559 będzie miał również efekt deflacyjny na Polygon ze względu na stałą podaż 10 miliardów tokenów MATIC. W swojej analizie zespół oszacował, że EIP-1559 spali 0,27% całkowitej podaży MATIC każdego roku.

polygon
reklama
reklama