PeckShield: w ataku na Crypto.com skradziono co najmniej 4600 ETH | Wiadomości | CrypS.

PeckShield: w ataku na Crypto.com skradziono co najmniej 4600 ETH

Michał Misiura
czy giełda crypto.com padła ofiarą ataku hakerskiego? doniesienia o 15 mln USD strat w ETH

Platforma Crypto.com straciła co najmniej 4600 ETH (ok. 15 mln USD) w ataku hakerskim – donoszą badacze PeckShield. CEO giełdy twierdzi, że nie zniknęły żadne środki, należące do klientów.

W poniedziałek 17 stycznia, giełda kryptowalut Crypto.com ogłosiła na Twitterze zawieszenie wypłat z powodu dziwnej aktywności odnotowanej na niektórych kontach. Funkcja została przywrócona po około 14 godzinach, jednak platforma nie wyjaśniła szczegółów zajścia.

Według PeckShield, Crypto.com padło ofiarą hakerów, którzy ukradli co najmniej 4600 ETH. Jak informowano we wpisie sprzed kilkunastu godzin, połowa środków została wyprana przez mikser Tornado Cash.

Zgodnie z aktualnymi danymi z Etherscan do miksera Tornado trafiło 4830 ETH ($...) powiązanych z hakiem.

Crypto.com: klienci nie stracili środków

Kilka godzin po doniesieniach od PeckShield, CEO giełdy Kris Marszalek, napisał na Twitterze, że żadne środki klientów nie zostały stracone, a wypłaty są już aktywne. Obiecał także przedstawić pełny raport na temat zdarzenia, gdy tylko zakończy się dochodzenie.

Wbrew jego słowom, pod wpisem pojawiło się wiele niezadowolonych odpowiedzi od klientów, którzy twierdzili, że nadal nie mogą odblokować swoich kont albo wypłacić kryptowalut na zewnętrzne portfele. Wskazywano na problemy z dwuetapową weryfikacją.

Krótko po doniesieniach o przerwaniu wypłat niektórzy użytkownicy Crypto.com zgłaszali, że z ich kont zniknęły środki. Wśród nich znalazła się znana postać Crypto Twittera, Ben Baller, który poinformował później, że zwrócono mu wszystkie brakujące ETH.

czy giełda crypto.com padła ofiarą ataku hakerskiego? doniesienia o 15 mln USD strat w ETHreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.