Binance USD [BUSD] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

BUSD

#529 BUSD
$1.00 -0.04%
All Time High (ATH)
$1.11
12.03.2020
Market Cap
$70.54 M -0.04%
Rank 529 / 3,712
Wolumen (24h)
$25.47 M -0.04%
25 BTC
Podaż obiegowa
70511447.78
Max ∞

Wykres Binance USD - Kurs BUSD

Przelicznik BUSD

BUSD
Binance USD [BUSD]
USA
USD
Polska
PLN

Binance USD - FAQ

Co to jest Binance USD (BUSD)?

Jak ewoluowało ekosystem BUSD?

Co zabezpiecza BUSD?

Jak mogę kupić BUSD?

Kryptowaluta Binance USD - Informacje

Czym jest Binance USD (BUSD)?

Binance USD (BUSD) to stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim i wydany na platformie Binance. Co oznacza, że każdy token BUSD jest zabezpieczony 1:1 przez amerykańskie dolary przechowywane na zabezpieczonych kontach bankowych zatwierdzonych przez Binance. Token BUSD został stworzony w wyniku partnerstwa między jedná z największych na świecie giełd kryptowalut, Binance, a Paxos Trust Company.

Data wprowadzenia: Wrzesień 2019 roku

Główne cechy:

  • Stabilność: Jako stablecoin, BUSD jest powiązany z dolarem amerykańskim w stosunku 1:1, co oznacza, że jego wartość jest mniej podatna na drastyczne zmiany, które są typowe dla rynku kryptowalut.
  • Regulacje: BUSD jest zatwierdzony przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS), co czyni go jednym z nielicznych stabilnych tokenów, które są w pełni regulowane i audytowane.
  • Płynność: Binance jest jedną z największych giełd kryptowalut na świecie, co oznacza, że BUSD ma dużą płynność i jest łatwo dostępny dla użytkowników na całym świecie.
  • Transparentność: Binance i Paxos zapewniają, że rezerwy dla BUSD są regularnie audytowane i zawsze dostępne do wglądu.

Dlaczego powstało BUSD?

Głównym celem Binance USD (BUSD) jest dostarczenie stabilnej kryptowaluty, która może być używana jako wiarygodny magazyn wartości lub jednostka rozliczeniowa w ekosystemie kryptowalut. Ze względu na powiązanie z dolarem amerykańskim, BUSD może służyć jako most pomiędzy tradycyjnymi walutami fiat a kryptowalutami, co umożliwia łatwiejsze, szybsze i bardziej efektywne transakcje.

Gdzie kupić BUSD?

BUSD można nabyć bezpośrednio na giełdzie Binance za pomocą innych kryptowalut, kart kredytowych lub poprzez bezpośredni transfer bankowy. Można go również zdobyć na innych giełdach lub platformach, które obsługują ten token. Poniżej znajdziesz pełną listę takich giełd.

Binance USD Giełdy - gdzie kupić

Binance USD - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię

Newsy i Artykuły

BUSD $1.00 -0.04%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.