Ważne ogłoszenie Binance w sprawie BUSD | Wiadomości | CrypS.

Ważne ogłoszenie Binance w sprawie BUSD

Binance Binance USD [BUSD]

W sieci pojawiło się ważne ogłoszenie Binance dot. stablecoina Binance USD (BUSD). Okazuje się, że firma postanowiła postawić na nową “stabilną kryptowalutę”. Tym samym potwierdza niejako zakończenie projektu BUSD, co sugerowały już wcześniejsze plotki.


Binance i nowy stablecoin

Dzieje się coś… zaskakującego. Binance ogłosiło w dniu 31 sierpnia, że będzie stopniowo przestawać wspierać stablecoina BUSD. Proces ten potrwa do lutego 2024 r. To decyzja zgodna z planami firmy Paxos, która była emitentem BUSD, dotyczącymi zakończenia wykupu stablecoina. Oficjalne oświadczenie jest pierwszą sytuacją, gdy Binance oficjalnie odniosło się do tego tematu. Dzieje się to po tym, jak kilku użytkowników BUSD udostępniło zrzuty ekranu wyskakującego okienka w swojej aplikacji mobilnej dotyczącego planowanego wstrzymania wsparcia dla tego aktywa.

Binance zachęca użytkowników do handlu lub konwersji swoich sald BUSD na First Digital USD (FDUSD) — stablecoina wprowadzonego na rynek w czerwcu przez spółkę powierniczą First Digital Group z siedzibą w Hongkongu, która w lipcu tego roku zadebiutowała na Binance.

Konwersje BNB na FDUSD jest bezpłatna. Binance zarazem wycofało już ze swojej giełdy osiem par różnych kryptowalut z BUSD.

Powód takiej, a nie inne decyzji

Dlaczego jednak firma CZ decyduje się na taki krok? By to pojąć, musimy cofnąć się w czasie o parę miesięcy. Najpewniej decyzja Binance o wstrzymaniu wsparcia dla BUSD została podjęta już 13 lutego. To wtedy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych w zawiadomieniu adresowanym do Paxos stwierdziła, że BUSD jest niezarejestrowanym papierem wartościowym. Tego samego dnia Departament Usług Finansowych Nowego Jorku nakazał Paxos wstrzymanie emisji BUSD.

Problem jest więc stale ten sam: urzędnicy twierdzą, że część kryptowalut to papiery wartościowe. Jeżeli przyjmie się ich wykładnie prawną, generuje nam to konieczność rejestracji tych aktywów w SEC. I to przed ich emisją, co do momentu wynalezienie wehikułu czasu będzie niemożliwe.

Binance także zostało pozwane przez SEC za m.in. oferowanie handlu kryptowalutami (w języki ludzi z SEC: niezarejestrowanymi papierami wartościowymi). Giełda chucha więc za zimne i stąd zapewne rezygnacja ze wsparcia dla BUSD.

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.