Były prawnik SEC: "Binance to parabank, który emituje własną fałszywą walutę" | Wiadomości | CrypS.

Były prawnik SEC: “Binance to parabank, który emituje własną fałszywą walutę”

Dawid Kucharczyk
Binance

Sytuacja wokół Binance cały czas się podgrzewa. Ostatnia publikacja Forbesa przyciągnęła zwiększoną uwagę władz. Niektórzy urzędnicy ostro krytykują potencjalnego monopolistę na rynku kryptowalut.


Jednym z nich jest na przykład John Reed Stark. Jest on byłym prawnikiem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wczoraj, 6 marca, zamieścił on na swojej stronie na Twitterze “exposé” dotyczące Binance.

Według niego, giełda jest pewnego rodzaju parabankiem, który emituje fałszywą walutę. Robiąc to, świadczy usługi powiernicze i inne usługi finansowe bez nadzoru władz.

Urzędnik porównał również Binance do FTX, zauważając, że bank run o “epickich rozmiarach” jest nieunikniony. Giełda upadnie, a wraz z nią cały rynek kryptowalut.

Nie jedyny krytyk

Należy zauważyć, że Stark nie jest jedyną osobą, która próbuje podważyć sytuację Binance. Senator Elizabeth Warren, długoletnia krypto sceptyczka, wysłała ostatnio list do giełdy, w którym poprosiła ją o ujawnienie informacji na temat jej kont i rezerw.

Co się stanie dalej? Stark uważa, że Binance stoi w obliczu nieuchronnego bankructwa. Większość klientów giełdy znajdzie się “poza biznesem” i stanie się niezabezpieczonymi wierzycielami.

Giełdy, w tym giełdy kryptowalut, potrzebują stałego nadzoru, audytów, inspekcji, ubezpieczeń i limitów kapitału netto, wymagań dotyczących agregacji i licencji. Jest to warunek konieczny do ich prawidłowego funkcjonowania.”

W optyce wielu komentatorów sytuacja z BUSD jest rzeczywiście niepokojąca. Ścisłe kierownictwo giełdy nie potrafiło udzielić też jednoznacznej odpowiedzi na zarzuty Forbesa.

A teraz giełda otrzymała kolejny cios w kolejny “policzek”, tym razem od WSJ. Portal twierdził, że Binance przez “lata” oszukiwał amerykańskich regulatorów.

Binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.