Coinbase zawiesi handel BUSD | Wiadomości | CrypS.

Coinbase zawiesi handel BUSD

Redaktor: Michał Misiura
Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase

Od 13 marca 2023 r. amerykańska giełda bitcoinów Coinbase przestanie handlować stabelcoinem Binance USD (BUSD).


W oświadczeniu platformy możemy przeczytać:

Regularnie monitorujemy aktywa na naszej giełdzie, aby zapewnić, że spełniają one standardy notowań. W oparciu o ostatnie przeglądy, Coinbase zawiesi handel BUSD 13 marca 2023 roku, około godziny 12:00 (ET)

Według CoinMarketCap, kapitalizacja BUSD spadła do 10,7 mld USD (-5,4 mld USD od 13 lutego). W chwili pisania tego tekstu, aktywo znajduje się na pozycji nr 9 w rankingu.

busd

Wcześniej społeczność Aave postanowiła rozważyć propozycję zamrożenia stosowania BUSD jako zabezpieczenia.

Sprawa Paxos

Decyzja o wycofaniu BUSD przez Coinbase następuje po tym, jak Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS) rozpoczął dochodzenie w sprawie emitenta Binance USD – firmy Paxos.

Później przedstawiciele firmy ogłosili, że zaprzestaną emisji nowych monet zgodnie z wymogami regulatora i zerwali współpracę z Binance. Paxos będzie jednak nadal wspierać operacje wykupu i konwersji co najmniej do lutego 2024 roku.

Również SEC zapowiedziała, że może pozwać Paxos w związku z naruszeniem przepisów dotyczących papierów wartościowych przy emisji BUSD.

Ostatnią kontrowersją związaną ze stablecoinem Binance USD jest wczorajszy artykuł Forbesa, w którym dziennikarze oskarżyli giełdę o przesyłanie środków stanowiących zabezpieczenie BUSD do funduszy hedgingowych. Przedstawiciel spółki zaprzeczył zarzutom.

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbasereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.