Binance wstrzymuje wypłaty w euro? Giełda gubi się w komunikatach | Wiadomości | CrypS.

Binance wstrzymuje wypłaty w euro? Giełda gubi się w komunikatach

Binance Binance

Największa na świecie giełda kryptowalut pod kątem wolumenu, Binance, zawiesza przelewy w EUR. Co się stało? Czy firma odcina się od klientów z Unii Europejskiej? Nie, choć to, co miało miejsce, jest jeszcze… dziwniejsze.


Binance zawiesza wypłaty w EUR

W poniedziałek, 14 sierpnia 2023 r., giełda Binance poinformowała, że przelewy SEPA dla EUR są obecnie wstrzymane. Dowiedzieliśmy się, że obecnie trwa konserwacja systemu bezpośrednich przelewów bankowych w walucie EUR.

Z przykrością informujemy, że tymczasowo zawiesiliśmy wypłaty i wpłaty w EUR za pośrednictwem SEPA

– dowiedzieliśmy się dalej od działu obsługi klienta Binance.

Niestety, nasz dostawca nie może już obsługiwać tych transakcji. (…) pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu. Jednak w tej chwili nie mamy do podania konkretnych ram czasowych na przywrócenie przelewów SEPA

– dodano.

Potem zrobiło się… dziwniej. Zespół obsługi klienta Binance stwierdził bowiem, że „usługa wpłat i wypłat SEPA będzie kontynuowana” do 25 września 2023 r. Dodano, że niektóre wcześniejsze wiadomości obsługi klienta zostały wysłane przez… pomyłkę.

Problemy giełdy Changpeng Zhao

Mimo wszystko cała sytuacja i zachowanie supportu wygląda dość nieprofesjonalnie. Wpisuje się jednak w inne problemy giełdy, na czele której nadal stoi CZ. Przez ostatnie miesiące Binance zmagało się bowiem z wieloma problemami związanymi z pośrednikami płatności obsługującymi transakcje w walutach fiducjarnych.

I tak np. Binance US, amerykańskie odgałęzienie głównego Binance, miało problemy z wypłatami w USD. Wcześniej, po upadku w USA trzech banków przyjaznych kryptowalutom, wyszło na jaw, że Binance US ma problem w znalezieniu kolejnej instytucji, która chciałaby obsługiwać giełdę. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Binance Australia. Wypłaty w AUD zostały w tamtym kraju w pewnym momencie zawieszone.

Do tego w międzyczasie SEC pozwało Binance (i niemal w tym samym czasie spółkę Coinbase) za to, że giełda oferowała handel niezarejestrowanymi papierami wartościowymi. Urzędnicy uważają, że tymi ostatnimi są wybrane kryptowaluty. Wszystko to sprawia, że firmom pokroju Binance jest i będzie trudniej znajdować partnerów do współpracy.

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.