Dash wznawia działalność po awarii blockchaina | Wiadomości | CrypS.

Dash wznawia działalność po awarii blockchaina

Karolina Kropopek
dash

Podczas próby aktualizacji w sieci przynależnej do kryptowaluty dash doszło do zakłóceń. Projekt ten musiał zatrzymać produkcję nowych bloków. We wtorek (tj. 23 maja br.) dyrektor ds. technologii w Dash Core Group przekazał, że dzięki szybkiej reakcji właścicieli masternodów blockchain ten został naprawiony i znów działa.


W poniedziałek (tj. 22 maja br.) doszło do incydentu, który podobno kosztował górników ogromne ilości środków. Podczas próby aktualizacji sieci Dash zatrzymano produkcję nowych bloków na wysokości 1 874 879 wydobytego bloku. W kolejnym dniu CTO z Dash Core Group – Samuel Westrich – oznajmił, że za sprawą szybko podjętych działań przez właścicieli masternodów, blockchain Dash został naprawiony i przywrócony do funkcjonalności.

Dash wznowił działalność po awarii sieci

Podczas aktualizacji sieci Dash do wersji v19.1.0 doszło do pojawieniu się komplikacji. W ich wyniku na początku obecnego tygodnia wstrzymana została produkcja bloków na wysokości 1 874 879 wydobytego bloku. Wczoraj dyrektor ds. technologii w Dash Core Group oznajmił natomiast, że sieć ta zbliżyła się w 80% do zaktualizowanej wersji. 

Samuel Westrich poinformował, iż za sprawą szybkiej reakcji właścicieli masternodów, blockchain ten jest ponownie stabilny. Produkcja nowych bloków również została przywrócona. Nie wszyscy członkowie społeczności kryptowaluty dash byli zadowoleni z wynikłej sytuacji. W stronę projektu padły oskarżenia, że incydent ten przyczynił się do utraty przez górników ogromnej ilości środków. 

Jeden z obserwatorów tej sytuacji zaznaczył na Twitterze, iż sieć Dash w przeciwieństwie do sieci Bitcoina nie jest niezmienna. Dodał także, że poważnie zastanowi się teraz, czy nadal używać i wydobywać dash. Obrońcy tego projektu twierdzą natomiast, iż żadne transakcje nie zostały utracone. W ich opinii wszystko to, co dotychczas się zdarzyło, to tylko opóźnienia w dodawaniu transakcji do blockchaina. Aktualizacja do wersji v19.1.0 została natomiast przełożona. 

Programista z Dash Core odniósł się do skarg jednego z użytkowników, podkreślając, że zespół tego projektu próbował dotrzeć do całej puli wydobywczej. Zaznaczył obok, iż z pewnością by zauważono, gdyby ta zaczęła wydobywać nieprawidłowe bloki. 

Wpływ awarii na kurs dash

Dash (DASH) będący niegdyś jedną z topowych wirtualnych walut dziś plasuje się jedynie na 87 pozycji. To dość mocny spadek, zważywszy na to, że w ciągu ostatnich kilku lat znajdował się on jeszcze wśród pierwszej dwudziestki największych kryptowalut. Jego aktualna kapitalizacja rynkowa wynosi jedynie 461,4 mln dolarów. W ciągu ostatnich 24 godzin DASH potaniał o ponad 7%. 

Po problemach z siecią cena dash spadła z okolic 44,9 dolarów, do 40,9 dolarów chwili pisania tego tekstu. Swoje ATH kryptowaluta ta odnotowała aż 5 lat temu – dokładnie w grudniu 2017 r0o8. Jej kurs dotarł wówczas do poziomów w wysokości 1 642 dolarów. Od tamtej pory potaniała ona o ponad 97%. 

Obecnie DASH oczekuje na wydarzenie, które zredukuje nagrody otrzymywane za wydobycie bloku. Ma to nastąpić w ciągu około 30 dni. Choć jest ono podobne do halvingu, w tym przypadku nagroda nie jest zmniejszana aż o połowę. Zmiana stawki nastąpi z  2,76371046 DASH na  2,56630257 DASH za nowo wydobyte bloki. 

Dash to wirtualna waluta, która za główny cel wzięła sobie oferowanie szybkiej i taniej globalnej sieci płatności o zdecentralizowanym charakterze. Projekt ten miał stanowić lepszą wersję bitcoina – zapewniając swoim użytkownikom większą prywatność i skalowalność. Sam projekt też powstał jako fork innej znanej kryptowaluty – litecoina (LTC). 

dash



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.