Czy DASH oferuje funkcje prywatności? Firma zaprzecza | Wiadomości | CrypS.

Czy DASH oferuje funkcje prywatności? Firma zaprzecza

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
dash kryptowaluta

Ostatni tweet Dash wywołał krytykę wśród społeczności. Krypto twitter twierdzi, że kryptowaluta, która niegdyś reklamowała swoje funkcje prywatności, mięknie w obliczu ewentualnej kontroli regulacyjnej.

1 stycznia amerykańska giełda Bittrex ogłosiła, że wycofa ze swojej platformy trzy kryptowaluty: Monero, Zcash i Dash.

Wycofanie monet prywatności ma miejsce tuż po zaprzestaniu wsparcia dla XRP. Bittrex podobnie jak inne duże giełdy m.in. Coinbase czy Bitstamp, zawiesił handel tokenem w związku z pozwem SEC przeciwko firmie Ripple Labs i jej założycielom. Wczorajsze ogłoszenie wywołało spekulacje, jakoby giełda z wyprzedzeniem wycofywała z rynku prywatne monety, w oczekiwaniu na nowe regulacje.

W odpowiedzi, Dash ogłosił, że “skontaktował się z @BittrexExchange, aby umówić się na spotkanie”. Firma twierdzi również, że określenie DASHa jako “prywatnej monety” jest błędne:

Czy DASH oferuje większą prywatność?

Jednak w 2017 r. na stronie internetowej Dash Foundation, token DASH był reklamowany jako “pierwsza na świecie centralna prywatna kryptowaluta”. Obecna witryna mówi natomiast, że DASH jest “wiodącą kryptowalutą służącą do płatności”.

dash strona
Strona Dash Foundation z 2017 roku. źródło: webarchive.org

CEO firmy DashPay – Ryan Taylor również stwierdził, że DASH wcale nie oferuje usług prywatności. Taylor uważa, że blockchain Dasha jest tak samo transparentny jak Bitcoina i każdy może mieć do niego dostęp:

Wpis Taylora wywołał falę krytyki wśród twitterowej spoleczności. Zwolennicy zauważyli jednak, że w sierpniu Dash wydał wytyczne dot. funkcji prywatności kryptowaluty. Tylor napisał na oficjalnym blogu, że “organy regulacyjne obawiają się, że giełda może nie być w stanie przestrzegać przepisów KYC / AML przy transakcjach prywatnymi monetami”, ponieważ DASH “często znajduje się na listach monet z ulepszonymi funkcjami ochrony prywatności”.

Taylor dodał jednak, że firmie w dużej mierze udało się przekonać giełdy i organy regulacyjne, że Dash nie należy do kategorii prywatnych kryptowalut.

“Dzięki procesowi edukacji udało nam się skutecznie wyjaśnić technologię i przekonać organy regulacyjne, że zaakceptowanie Dasha nie wiąże się z dodatkowym ryzykiem w porównaniu z Bitcoinem”.

dash kryptowaluta



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.