Bank centralny Singapuru umieszcza Binance na liście ostrzeżeń | Wiadomości | CrypS.

Bank centralny Singapuru umieszcza Binance na liście ostrzeżeń

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
binance poradnik

Bank centralny Singapuru wystosował ostrzeżenie do Binance.com. Instytucja twierdzi, że giełda oferuje usługi finansowe w kraju bez rejestracji.

Bank Centralny Singapuru i najwyższy regulator finansowy, Monetary Authority of Singapore (MAS), umieścił Binance.com na swojej liście “Investor Alert List”, czyli rejestrze niezarejestrowanych firm finansowych w kraju.

Lista ta zawiera nazwy firm, które zostały błędnie oznaczone jako licencjonowane lub regulowane przez MAS. Dokument ten służy również jako ostrzeżenie dla inwestorów, aby nie wchodzić w interakcje z nieuregulowanymi podmiotami.

Monetary Authority of Singapore wyjaśnił również, że giełda naruszyła ustawę o usługach płatniczych. Co więcej, nie może już zabiegać o klientów z Singapuru, ponieważ podmiot nie starał się o pozwolenie prawne na takie działania.

Binance po lupą regulatorów

W ciągu ostatniego roku Binance znalazł się pod intensywną obserwacją władz finansowych z całego świata. Wielu regulatorów ostrzegało, że giełda oferowała usługi handlowe bez odpowiednich rejestracji. Binance otrzymał ostrzeżenia od m.in. Wielkiej Brytanii, Polski, Włoch, Japonii, Malezji i Tajlandii.

Warto zauważyć, że Binance ma zarejestrowany w Singapurze oddział o nazwie Binance Asia Services PTE Ltd. Firma prowadzi różne spółki zależne w kilku krajach, które mogą mieć zupełnie inny status prawny niż Binance.com. Lokalny oddział Binance w Singapurze jest już zarejestrowany w MAS i obsługuje platformę handlową Binance.sg.

Zgodnie z zapisami MAS, Binance Asia otrzymała tymczasowe pozwolenie na prowadzenie swojej giełdy w Singapurze bez licencji, podczas gdy organy regulacyjne rozpatrują wniosek. Jednak to samo zwolnienie nie ma zastosowania do globalnej platformy, Binance.com.

Niektórzy Singapurczycy kupują kryptowaluty przy użyciu lokalnej waluty (SGD) na binance.sg. Następnie przesyłają je na globalną platformę do handlu. Takie działania mogą być problematyczne z punktu widzenia krajowych przepisów.

Wśród ciągłych sporów z organami regulacyjnymi, dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, wyraził swoje intencje, aby giełda stała się regulowanym podmiotem finansowym. Ostatnio wprowadził on kilka zmian, w tym m.in. zwiększył wymogi KYC dla nowych użytkowników i zatrudnił większą liczbę urzędników ds. zgodności, prawdopodobnie w celu uspokojenia regulatorów. Pomimo tych wysiłków, problemy regulacyjne Binance nadal trwają.

binance poradnikreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.