Bank centralny Singapuru umieszcza Binance na liście ostrzeżeń | Wiadomości | CrypS.

Bank centralny Singapuru umieszcza Binance na liście ostrzeżeń

Zerelik Maciej
binance poradnik

Bank centralny Singapuru wystosował ostrzeżenie do Binance.com. Instytucja twierdzi, że giełda oferuje usługi finansowe w kraju bez rejestracji.

Bank Centralny Singapuru i najwyższy regulator finansowy, Monetary Authority of Singapore (MAS), umieścił Binance.com na swojej liście „Investor Alert List,” czyli rejestrze niezarejestrowanych firm finansowych w kraju.

Lista ta zawiera nazwy firm, które zostały błędnie oznaczone jako licencjonowane lub regulowane przez MAS. Dokument ten służy również jako ostrzeżenie dla inwestorów, aby nie wchodzić w interakcje z nieuregulowanymi podmiotami.

Monetary Authority of Singapore wyjaśnił również, że giełda naruszyła ustawę o usługach płatniczych. Co więcej, nie może już zabiegać o klientów z Singapuru, ponieważ podmiot nie starał się o pozwolenie prawne na takie działania.

Binance po lupą regulatorów

W ciągu ostatniego roku Binance znalazł się pod intensywną obserwacją władz finansowych z całego świata. Wielu regulatorów ostrzegało, że giełda oferowała usługi handlowe bez odpowiednich rejestracji. Binance otrzymał ostrzeżenia od m.in. Wielkiej Brytanii, Polski, Włoch, Japonii, Malezji i Tajlandii.

Warto zauważyć, że Binance ma zarejestrowany w Singapurze oddział o nazwie Binance Asia Services PTE Ltd. Firma prowadzi różne spółki zależne w kilku krajach, które mogą mieć zupełnie inny status prawny niż Binance.com. Lokalny oddział Binance w Singapurze jest już zarejestrowany w MAS i obsługuje platformę handlową Binance.sg.

Zgodnie z zapisami MAS, Binance Asia otrzymała tymczasowe pozwolenie na prowadzenie swojej giełdy w Singapurze bez licencji, podczas gdy organy regulacyjne rozpatrują wniosek. Jednak to samo zwolnienie nie ma zastosowania do globalnej platformy, Binance.com.

Niektórzy Singapurczycy kupują kryptowaluty przy użyciu lokalnej waluty (SGD) na binance.sg. Następnie przesyłają je na globalną platformę do handlu. Takie działania mogą być problematyczne z punktu widzenia krajowych przepisów.

Wśród ciągłych sporów z organami regulacyjnymi, dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, wyraził swoje intencje, aby giełda stała się regulowanym podmiotem finansowym. Ostatnio wprowadził on kilka zmian, w tym m.in. zwiększył wymogi KYC dla nowych użytkowników i zatrudnił większą liczbę urzędników ds. zgodności, prawdopodobnie w celu uspokojenia regulatorów. Pomimo tych wysiłków, problemy regulacyjne Binance nadal trwają.

binance poradnik
reklama
reklama