Binance wstrzymuje produkty pochodne dla użytkowników we Włoszech, Niemczech i Holandii | Wiadomości | CrypS.

Binance wstrzymuje produkty pochodne dla użytkowników we Włoszech, Niemczech i Holandii

Redakcja
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Wiodąca na świecie giełda kryptowalut ogłosiła, że przestanie oferować kontrakty terminowe i produkty pochodne w trzech europejskich krajach. Użytkownicy z Holandii, Włoch i Niemiec mają trzy miesiące na zamknięcie swoich pozycji.

Zgodnie z komunikatem z dnia 30 lipca, klienci z wyżej wymienionych krajów nie mogą otwierać nowych kont futures na Binance ze „skutkiem natychmiastowym”. Ci, którzy posiadają już konto i otworzyli pozycje na instrumentach pochodnych, będą mieli 90 dni na ich zamknięcie.

Ruch ten jest częścią długoterminowej strategii firmy, aby „nieustannie oceniać nasze produkty i współpracować z naszymi partnerami, spełniając potrzeby naszych użytkowników.” Co więcej, firma stwierdziła, że jest to dopiero początek ograniczania swojej oferty produktów futures i derywatów w Europie.

Warto zauważyć, że popularna giełda w ciągu ostatnich kilku miesięcy stanęła w obliczu wzmożonej kontroli regulacyjnej. Firma musiała już zamknąć inny ze swoich produktów – handel tokenami giełdowymi. Dzisiaj, Malezja kompletnie zbanowała platformę w swojej jurysdykcji. Z kolei CEO giełdy, Changpeng Zhao, obiecał, że firma będzie regulowana na całym świecie.

Rozumiemy, że wielu regulatorów na poziomie lokalnym może mieć własne stanowiska w sprawie kryptowalut i z zadowoleniem przyjmujemy możliwość zaangażowania się w konstruktywny dialog na temat lokalnych wymagań.

– czytamy we wpisie firmy na Twitterze.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandiireklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.