Binance wstrzymuje produkty pochodne dla użytkowników we Włoszech, Niemczech i Holandii | Wiadomości | CrypS.

Binance wstrzymuje produkty pochodne dla użytkowników we Włoszech, Niemczech i Holandii

Zerelik Maciej
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Wiodąca na świecie giełda kryptowalut ogłosiła, że przestanie oferować kontrakty terminowe i produkty pochodne w trzech europejskich krajach. Użytkownicy z Holandii, Włoch i Niemiec mają trzy miesiące na zamknięcie swoich pozycji.

Zgodnie z komunikatem z dnia 30 lipca, klienci z wyżej wymienionych krajów nie mogą otwierać nowych kont futures na Binance ze „skutkiem natychmiastowym”. Ci, którzy posiadają już konto i otworzyli pozycje na instrumentach pochodnych, będą mieli 90 dni na ich zamknięcie.

Ruch ten jest częścią długoterminowej strategii firmy, aby „nieustannie oceniać nasze produkty i współpracować z naszymi partnerami, spełniając potrzeby naszych użytkowników.” Co więcej, firma stwierdziła, że jest to dopiero początek ograniczania swojej oferty produktów futures i derywatów w Europie.

Warto zauważyć, że popularna giełda w ciągu ostatnich kilku miesięcy stanęła w obliczu wzmożonej kontroli regulacyjnej. Firma musiała już zamknąć inny ze swoich produktów – handel tokenami giełdowymi. Dzisiaj, Malezja kompletnie zbanowała platformę w swojej jurysdykcji. Z kolei CEO giełdy, Changpeng Zhao, obiecał, że firma będzie regulowana na całym świecie.

Rozumiemy, że wielu regulatorów na poziomie lokalnym może mieć własne stanowiska w sprawie kryptowalut i z zadowoleniem przyjmujemy możliwość zaangażowania się w konstruktywny dialog na temat lokalnych wymagań.

– czytamy we wpisie firmy na Twitterze.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
reklama
reklama