Malezja banuje giełdę Binance | Wiadomości | CrypS.

Malezja banuje giełdę Binance

Zerelik Maciej
binance poradnik

Malezja jest kolejnym krajem, w którym Binance zostało zaatakowane przez regulatorów. Władze tego kraju oskarżyły giełdowego giganta o prowadzenie nielegalnej działalności.

Zgodnie z komunikatem wydanym w piątek, Securities Commission (SC) Malaysia udzieliła publicznej reprymendy przeciwko Binance, wzywając giełdę i wszystkie jej podmioty do zaprzestania działalności w kraju. SC stwierdziła, że Binance kontynuował działalność w Malezji pomimo wcześniejszych ostrzeżeń. Binance nie został dopuszczony do działalności w Malezji jeszcze w lipcu 2020 roku.

W tym czasie SC opublikował „Listę ostrzeżeń dla inwestorów” zawierającą kilka giełd oferujących usługi w kraju bez należytego zezwolenia malezyjskich organów regulacyjnych.

Binance ma 14 dni roboczych od 26 lipca na dostosowanie się do polecenia, które obejmuje wyłączenie strony internetowej i aplikacji mobilnych, a także zaprzestanie wszelkich kampanii medialnych dotyczących swoich usług. Rzecznik giełdy wyjaśnił dla portalu Cointelegraph, że Binance.com nie działa z Malezji, dodając:

Binance przyjmuje podejście oparte na współpracy z organami regulacyjnymi w zakresie nawigacji w tej wschodzącej branży i bardzo poważnie traktujemy nasze zobowiązania w zakresie zgodności. Aktywnie śledzimy zmieniające się polityki, zasady i prawa w tej nowej przestrzeni.

Problemy regulacyjne Binance

Wiadomość z Malezji dotycząca Binance jest tylko częścią szeroko zakrojonych działań regulacyjnych skierowanych w giganta giełdowego. Od ostrzeżeń, przez dochodzenia, aż po całkowite zakazy, platforma znajduje się pod obserwacją organów nadzoru finansowego na całym świecie.

Wcześniej w lipcu, włoski regulator finansowy wydał ostrzeżenie przeciwko Binance, stwierdzając, że platforma nie była upoważniona do oferowania usług w kraju. Oprócz Włoch, kraje takie jak Niemcy, Polska, Japonia, Tajlandia, Singapur, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, również wydały ostrzeżenia dot. działalności Binance.

Binance, ze swojej strony podjęła kroki w celu złagodzenia sytuacji. CEO obiecuje współpracować z organami regulacyjnymi i planuje dalszą ekspansję na całym świecie. Nastąpił również szereg zmian w polityce giełdy. Platforma m.in. zmniejszyła limity wypłat oraz zaprzestała oferowania usługi tokenizowanych akcji.

binance poradnik
reklama
reklama