Brytyjskie FCA zakończyło regulacyjny spór z Binance | Wiadomości | CrypS.

Brytyjskie FCA zakończyło regulacyjny spór z Binance

Zerelik Maciej
binance

Brytyjski Financial Conduct Authority rozwiązał wszystkie regulacyjne sprawy z największą na świecie giełdą kryptowalut – Binance. Regulator w dniu 25 sierpnia, dwa miesiące po nałożeniu ograniczeń na platformę, opublikował aktualizację, która oczyściła imię firmy.

Treść aktualizacji na stronie FCA:

25 czerwca 2021 r. FCA nałożyła wymagania na Binance Markets Limited. Firma spełniła wszystkie aspekty wymagań. Zobacz nasze zawiadomienie nadzorcze . Zobacz  Rejestr FCA dla wszelkich wymagań, które mają zastosowanie do firmy. Wymagania te pozostają w mocy, a BML nadal nie jest w stanie prowadzić działalności regulowanej w Wielkiej Brytanii. 

Z notatki tej wynika, że Binance spełnił wymagania i został oczyszczony, jednak nadal nie może prowadzić regulowanej działalności, to znaczy oferować kontraktów pochodnych. Transakcje spot na rynku kryptowalut nie są przedmiotem nadzoru ze strony FCA.

Ostrzeżenie przed Binance

Jeszcze pod koniec czerwca tego roku FCA wydało ostrzeżenie przeciwko giełdzie Binance, twierdząc, że Binance Markets Limited nie było upoważnione do prowadzenia działalności na terenie Wielkiej Brytanii. Wkrótce potem Binance odpowiedziało na zarzuty. Platforma stwierdziła, że Binance Markets Limited nie jest podmiotem oferującym produkty pochodne w UK. Giełda oświadczyła również, że ostrzeżenie nie ma żadnego wpływu na doświadczenie użytkownika oraz na jej usługi.

Wszystko to działo się w obliczu rosnącej kontroli regulacyjnej ze strony globalnych organów nadzorczych wobec giełdy.

Teraz jednak sytuacja uległa zmianie. FCA w dniu 25 sierpnia wydało bowiem aktualizację informującą, że uporano się już z tym problemem. W oświadczeniu FCA możemy przeczytać:

W dniu 25 czerwca 2021 roku FCA nałożyło wymagania na Binance Markets Limited. Firma zastosowała się do wszystkich aspektów wymagań.

Dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao, szybko pochwalił się pozytywną wiadomością na Twitterze:

Warto zauważyć, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy firma podjęła szereg działań, aby wzmocnić swoje wysiłki w zakresie zgodności. Binance m.in. zatrudniła nową kadrę, ograniczyła maksymalną dźwignię oraz limity wypłat dla niezweryfikowanych użytkowników, wprowadziła obowiązkową weryfikację KYC, a nawet stworzyła specjalne narzędzie służące do raportowania podatków.

binance
reklama
reklama