Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii | Wiadomości | CrypS.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Mariusz Przepiórka
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Giełda kryptowalutowa Binance musi stawić czoła kolejnym organom regulacyjnym. Cayman Islands Monetary Authority (CIMA) jest kolejnym regulatorem, który poinformował, że spółka nie jest zarejestrowana w jego jurysdykcji i nie ma licencji do prowadzenia działalności z terenu Kajmanów. CIMA podkreśla, że żaden z podmiotów Binance, Binance Group, Binance Holdings Limited nie jest „zarejestrowany, licencjonowany, regulowany lub w inny sposób autoryzowany” przez regulatora.

Informacja pojawiła się po doniesieniach prasowych, które określały Binance jako giełdę z siedzibą na Kajmanach. Kajmany mają specjalne przepisy dotyczące usług związanych z wirtualnymi aktywami lub usługami powierniczymi, które wymagają, aby takie firmy były „regulowane lub licencjonowane” na mocy ustawy o wirtualnych aktywach z 2020 roku. Regulator wszczął dochodzenie, aby sprawdzić, czy Binance lub którykolwiek z jej powiązanych podmiotów prowadzi działalność z terenu Kajmanów.

Giełda Binance oświadczyła, że nie prowadzi działalności z Kajmanów, a doniesienia medialne wskazujące na to były błędne. Spółka podkreśliła, że Binance.com zawsze działa w sposób zdecentralizowany i nie prowadzi giełdy kryptowalutowej z Kajmanów. Binance wskazuje również, że posiada podmioty zarejestrowane zgodnie z prawem Kajmanów wykonujące działania, które są dozwolone przez prawo i nie są związane z prowadzeniem działalności handlowej w zakresie wymiany kryptowalut. Giełda zapowiada też współpracę z organami regulacyjnymi.

SEC Tajlandii kieruje sprawę do sądu

Wydaje się, że nieco większe problemy stoją przed giełdą w Tajlandii. Tamtejszy regulator, Securities and Exchange Commission (SEC) złożył pozew do sądu, w którym zarzuca Binance nielegalne świadczenie usług na terenie kraju. „W wyniku uzyskania informacji i dalszej kontroli SEC ustalono, że Binance świadczyła usługi platformy handlowej i wymiany aktywów cyfrowych za pośrednictwem swojej strony internetowej”, czytamy w komunikacie SEC. Regulator wskazał również, że 5 kwietnia bieżącego roku wysłał Binance pismo z ostrzeżeniem, jednak giełda nie zareagowała w żaden sposób.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.