Binance zatrudnia byłego urzędnika Departamentu Skarbu USA | Wiadomości | CrypS.

Binance zatrudnia byłego urzędnika Departamentu Skarbu USA

Zerelik Maciej
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Czołowa giełda kryptowalut Binance zatrudniła Grega Monahana – byłego urzędnika śledczego Departamentu Skarbu USA. Monahan będzie pełnił funkcję globalnego specjalisty ds. prania brudnych pieniędzy.

Jak podano w ogłoszeniu, Monahan posiada 30-letnie doświadczenie w pracy w administracji państwowej. Znaczną część tego czasu pracował jako kryminalny śledczy Departamentu Skarbu USA. Gdy obejmował to stanowisko, był odpowiedzialny za dochodzenia w sprawach podatkowych, prania brudnych pieniędzy i innych przestępstw finansowych.

Ponadto kierował międzynarodowymi dochodzeniami, w wyniku których udało się ująć znanych cyberprzestępców i organizacje terrorystyczne. Monahan przekazał w oświadczeniu:

Binance ma silną kulturę stawiania swoich użytkowników na pierwszym miejscu, od dostarczania wiodących na rynku produktów po wspieranie głośnych dochodzeń, które pomagają uczynić branżę kryptowalutową bezpieczniejszym miejscem.

Były pracownik Departamentu Skarbu wyjaśnił też swoją przyszłą rolę w firmie. Będzie on dążył głównie do rozszerzenia międzynarodowych programów przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML), ale nie tylko. Skupi się również na wzmocnieniu relacji Binance z organami regulacyjnymi i organami ścigania.

Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, giełda już wielokrotnie stawała w obliczu kontroli ze strony globalnych organów. W związku z tym, musiała wstrzymać niektóre ze swoich usług. Platforma zmniejszyła m.in. dźwignię, limity wypłat dla niezweryfikowanych użytkowników, zawiesiła handel kontraktami futures w kilku krajach, wycofała swój najnowszy produkt tokenizowanych akcji oraz uruchomiła specjalne narzędzie do raportowania podatków.

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, stwierdził, że doświadczenie byłego federalnego śledczego w USA wniesie do firmy „bogate doświadczenie w zakresie AML i dochodzeń”.

Stanowisko, które zajmie były pracownik Departamentu Sprawiedliwości dotychczas sprawowała Karen Leong. Nie oznacza to jednak, że odejdzie od Binance. Od teraz będzie pracować jako dyrektor ds. zgodności.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
reklama
reklama