Koreańska policja i władze szukają winnych: kto odpowie za upadek Terry LUNA? | Wiadomości | CrypS.

Koreańska policja i władze szukają winnych: kto odpowie za upadek Terry LUNA?

Redaktor: Albert Czajkowski
terra luna

Koreańska policja chce zamrozić aktywa Luna Foundation Guard, a władze zwołują specjalne spotkanie z przedstawicielami największych giełd kryptowalut w kraju. Jutro zakończy się głosowanie nad planem ratunkowym zaproponowanym przez Do Kwona.


Po opis przyczyn upadku Terra LUNA zapraszamy do tekstu: Co stało się z LUNA i UST i dlaczego ich kurs ciągle spada?


Według mediów z Korei Południowej władze kraju szukają odpowiedzialnych za straty inwestorów Terry, które mogły wynieść nawet 40 miliardów dolarów. Część winy może spaść na tak zwaną “Wielką Piątkę”, czyli 5 największych południowokoreańskich giełd kryptowalut.

Przedstawiciele platform Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit i Gopax zostali wezwani przez Komitet ds. Wirtualnych Aktywów Partii Ludowej. Spotkanie ma odbyć się dzisiaj (24.05.2022), a przewodniczący komisji – Yoon Chang-hyeon zapowiedział, że giełdy zostaną sprawdzone pod kątem ochrony inwestorów.

Jak donoszą lokalne media, koreańskie giełdy popełniły błędy na etapie sprawdzania Luny przed dopuszczeniem jej do listingu. Zdaniem Chosun w recenzjach kryptowaluty koncentrowano się na superlatywach i zaniedbano potencjalne znaki ostrzegawcze.

Podobno w raportach dwóch giełd, należących do Wielkiej Piątki, nie było ani jednej wzmianki na temat mechanizmu ustalania ceny algorytmicznego stablecoina TerraUSD (UST). Zarówno on jak i LUNA zostały dopuszczone do notowań 3 lata temu.

Oprócz dochodzenia ws. najgłośniejszego krachu ostatnich lat, finansowe organy regulacyjne Korei Południowej zbadają wszystkie 34 firmy z  branży kryptowalut, w tym dostawców ośmiu portfeli. Sprawa Terry trafi przed Zgromadzenie Narodowe.

Koreańska Policja chce zamrozić środki Luna Fundation Guard

Równolegle do działań najwyższych władz Korei Południowej toczy się także śledztwo policji. Według dziennikarzy KBS Agencja Policji Metropolitalnej w Seulu skierowała prośby o zamrożenie środków Luna Foundation Guard do wielu lokalnych giełd kryptowalut. Nie jest to jednak wiążący nakaz, tak więc wszystko zależy od ich dobrej woli.

Policja poinformowała, że prośby o zamrożenie środków są wynikiem nowoodkrytych poszlak, które wskazują, że mogło dojść do defraudacji funduszy LFG, o co podejrzewany jest ktoś ze środka fundacji. Jak informowaliśmy jakiś czas temu, Luna Foundation Guard ogłosiła, że sprzedała niemal wszystkie rezerwy, czyli blisko 80 000 bitcoinów, próbując ratować stablecoina UST.

Czy Terra ma szanse na powrót powyżej 100 dolarów?

Terra LUNA - 24.05.2022 - TradingView
Terra LUNA – 14:00/24.05.2022 – TradingView

Po drastycznym zwiększeniu podaży Terra LUNA aktualnie w obiegu znajduje się blisko 6,5 tryliona tokenów. To oznacza, że scenariusze odbicia ceny kryptowaluty, nawet do 1 dolara są nierealne. Sytuacji nie poprawiają sprzeczne sygnały ze strony twórcy Terry, Do Kwona, który opublikował na Twitterze adres do spalania tokenów, żeby następnie ostrzec społeczność, że to działanie pozbawione sensu, na którym jedynie stracą środki.

Głosowanie nad planem naprawczym

Jutro zakończy się głosowanie nad planem odbudowy forsowanym przez Do Kwona. Jeżeli zostanie zatwierdzony (a obecne wyniki wskazują, że tak będzie), dojdzie do hard forka. Krążące w obiegu Terry zamienią się w Terrę Clasic, a na świat przyjdzie druga odsłona blockchainu. Czy ma jednak szansę na powodzenie?

Nad Do Kwonem gromadzą się czarne chmury, wielu inwestorów wskazuje go za głównego winnego utraty ich oszczędności i domaga się pociągnięcia go do odpowiedzialności. Gdy ulica domaga się krwi odzyskanie zaufania będzie dla niego niezwykle trudne. Ponadto na światło dzienne wychodzą wciąż nowe fakty, takie jak informacje o rozwiązaniu Terraform Labs na kilka dni przed upadkiem Luny.

Czy myślicie, że Terra LUNA ma jeszcze przyszłość na rynku? Koniecznie napiszcie o tym w komentarzach.

terra luna



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.