Inwestorzy Terra zamierzają pozwać Do Kwona | Wiadomości | CrypS.

Inwestorzy Terra zamierzają pozwać Do Kwona

Anna Sutowicz
terra luna do kwon

Według lokalnego koreańskiego serwisu informacyjnego Munhwa, zorganizowana grupa inwestorów LUNA i UST zamierza złożyć skargę prawną przeciwko Do Kwonowi. Powodem jest domniemanie oszustwa.


Wiele wskazuje na to, że w następstwie upadku Terra, współzałożyciel Do Kwon prawdopodobnie będzie musiał zmierzyć się presją prawną ze strony poszkodowanych koreańskich inwestorów. Wielu członków społeczności uważa, że Do ​​Kwon jest odpowiedzialny za upadek projektu. W Korei Południowej grupa inwestorów Terra prawdopodobnie zamierza pozwać Kwona do sądu cywilnego o odszkodowanie i do sądu karnego o oszustwo.

W planach jest przejęcie nieruchomości

Pokrzywdzeni inwestorzy współpracują m.in. z kancelarią LKB & Partners w celu złożenia wniosku o przejęcie nieruchomości Do Kwona. Zespół prawny firmy zajmującej się sprawą, ma osobisty udział w projekcie, ponieważ niektórzy prawnicy z tej kancelarii byli inwestorami w Terra. Kim Hyeon-kwon, partner w LKB & Partners powiedział:

Kwon stał się celem gniewu branży kryptograficznej po tym, jak stablecoin UST stracił swoją pozycję w stosunku do dolara. Jego mechanizm stabilizacji spowodował również hiperinflację tokena zarządzania Terry LUNA, zmniejszając jego wartość praktycznie do zera. Wielu dużych inwestorów w ten protokół – takich jak brytyjski Youtuber KSI – obserwowało, jak ich wielomilionowe pozycje LUNA rozpadły się w wyniku tego. W kancelarii są powiązani inwestorzy i planujemy złożyć skargę na dyrektora generalnego Kwona w dziale dochodzeń finansowych Agencji Policji Metropolitalnej w Seulu.

Do Kwon „pozostaje miliarderem”

Problemy prawne Do Kwona wykraczają już jednak poza Koreę Południową. Mieszkaniec Singapuru złożył w zeszłym tygodniu przeciwko niemu pozew, działając w imieniu co najmniej 1000 innych mieszkańców, którzy zainwestowali w ekosystem Terra. Powód twierdzi, że po upadku, Do Kwon „pozostaje miliarderem”. Natomiast posiadacze UST i LUNA zostali pogrążeni w tarapatach, a niektórzy stracili swoje oszczędności życia.

Do Kwon, współzałożyciel borykającego się z problemami blockchaina Terra Luna, ogłosił zmieniony plan odbudowy ekosystemu. Nadal komunikuje się ze społecznością Terra w sprawie ożywienia tokenów. Stale podkreśla, że ta społeczność to dla niego rodzina i zapewnia, że w niej pozostanie, bez względu na to, jak będzie ciężko.

terra luna do kwonreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.