Do Kwon rozwiązał Terraform Labs na kilka dni przed upadkiem Luny | Wiadomości | CrypS.

Do Kwon rozwiązał Terraform Labs na kilka dni przed upadkiem Luny

Zerelik Maciej
terra luna

Historia krachu Terra (LUNA) – określanego przez niektórych jako Lehman Brothers kryptowalut – przybrała kolejny niezwykły obrót. Jak się okazuje, likwidacja dwóch południowokoreańskich biur i rozwiązanie Terraform Labs Korea Corporation odbyło się już na kilka dni przed upadkiem projektu.


Początkowo informacje te zostały przekazane przez południowokoreański serwis informacyjny Digital Today. Teraz potwierdzają to jednak dokumenty Biura Rejestru Sądu Najwyższego.

Zarówno siedziba główna w Busan, jak i biura w Seulu zostały zgłoszone do rozwiązania podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy w dniu 30 kwietnia. Ich likwidacja nastąpiła odpowiednio 4 i 6 maja.

Moment podjęcia tych decyzji wzbudził podejrzenia wśród społeczności kryptowalutowej ze względu na ich potencjalne powiązanie z wydarzeniami, które doprowadziły do zapaści finansowej firmy.

Terra jest obecnie w trakcie opracowywania planu odrodzenia opartego na drugiej poprawce do propozycji zarządzania 1623. Jeśli zostanie ona zatwierdzona, wprowadzi trzy zmiany do obecnego systemu:

  • zwiększy płynność genezy z 15% do 30%, aby „złagodzić przyszłą presję inflacyjną”,
  • wdroży nowy profil płynności dla posiadaczy LUNA przed atakiem
  • oraz zmniejszy środki dla posiadaczy UST po ataku.
terra luna
reklama
reklama