Szop pracz kradnie kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Szop pracz kradnie kryptowaluty

Michał Misiura
Hakerzy kradną kryptowaluty

Złośliwe oprogramowanie o nazwie Raccoon (ang. szop pracz) infekuje komputery na całym świecie. Pomimo, że wirus nie jest szczególnie wyrafinowany, ani innowacyjny, mógł zarazić setki tysięcy urządzeń. Wszystko dzięki MaaS.

MaaS, czyli skrót od Malware-as-a-Service to system, który polega na sprzedaży szkodliwego oprogramowania, oraz obsłudze klienta. Dodatkowo Raccoon implementuje łatwy w użyciu automat backendPanel, tak aby mógł korzystać z niego każdy. Działanie wirusa jest ukierunkowanie na zdobywanie wrażliwych informacji, aby dzięki uzyskanym danym czyścić portfele kryptowalut oraz konta ofiary.

Wirus jest wymieniany jako jeden z 10 najpopularniejszych złodziei danych, działających w sieci. Napisany przez rosyjskich hakerów w języku C++, kosztuje 200 USD za miesiąc używania. Program jest wyposażony w prosty w obsłudze panel sterowania. Ponadto klient, może liczyć na support w językach angielskim oraz rosyjskim. W ten sposób złośliwe oprogramowanie mogą wykorzystywać także osoby nietechniczne.

Społeczność hakerów zachwala Raccoona oraz wsparcie oferowane przez zespół, który stoi za projektem. Na forach, wymieniają jako zalety niezawodną obsługę klienta oraz prostotę i szybkość korzystania z oprogramowania przy niewielkim wkładzie własnym. Z tego powodu pomimo braku wyrafinowanych funkcji i innowacyjności, Raccoon jest dużym zagrożeniem. Zwłaszcza przez popularyzację cyberprzestępczości.

Hakerzy kradną kryptowaluty
reklama
reklama