Internet Computer [ICP] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

Internet Computer

#23 ICP
$10.16 -5.53%
All Time High (ATH)
$750.73
10.05.2021
Market Cap
$4.75 B -5.53%
Rank 23 / 3,712
Wolumen (24h)
$94.35 M -5.53%
959 BTC
Podaż obiegowa
467074266.73
Max ∞

Wykres Internet Computer - Kurs ICP

Przelicznik ICP

ICP
Internet Computer [ICP]
USA
USD
Polska
PLN

Internet Computer - FAQ

Czym jest Internet Computer (ICP)?

Jak działa Internet Computer?

Jakie są główne zastosowania tokena ICP?

Kto stworzył Internet Computer?

Jak działa protokół Internet Computer?

Czym są inteligentne kontrakty typu "canister"?

Jak działa Chain Key Cryptography?

Co to są Subnet Blockchains?

Kryptowaluta Internet Computer - Informacje

Internet Computer (ICP) to nowatorski projekt mający na celu stworzenie zdecentralizowanego internetu. Dzięki niezależnym centrom danych na całym świecie, ICP oferuje alternatywę dla obecnych scentralizowanych dostawców usług chmurowych. Zadaniem ICP jest zbudowanie globalnego systemu informatycznego, w którym niezależne centra danych na całym świecie łączą się, tworząc alternatywę dla usług chmurowych oferowanych przez takie firmy jak Amazon Web Services czy Google Cloud.

Kluczowe wnioski

  • Internet Computer to innowacyjna kryptowaluta dążąca do stworzenia zdecentralizowanego internetu.
  • ICP umożliwia tworzenie, hosting i obsługę aplikacji w bardziej zdecentralizowany sposób, umożliwiając bezpośrednie wdrożenie stron internetowych na publicznym internecie.
  • Internet Computer jest konkurencyjny dla takich protokołów jak IPFS/Filecoin czy MIT’s Solid.
  • Token ICP służy do zarządzania (właściciele mogą głosować na temat przyszłości sieci), nagradzania uczestników sieci za dobre zachowanie, a także do opłacania transakcji.

Jak działa Internet Computer?

W obecnym świecie, internet jest silnie scentralizowany. Popularne aplikacje internetowe są często zamknięte, gdyż są własnością dużych firm technologicznych, i hostowane na nielicznych centrach danych. ICP proponuje fundamentalną alternatywę, umożliwiającą tworzenie, hosting i obsługę aplikacji w bardziej zdecentralizowany sposób. W praktyce, każdy rodzaj aplikacji może zostać stworzony i uruchomiony na Internet Computer – od sieci społecznościowych, przez znane oprogramowanie, aż po nowe rodzaje aplikacji, które jeszcze nie zostały wymyślone.

Ryzyko związane z Internet Computer

Udział w Internet Computer może wymagać bardziej zaawansowanego sprzętu niż tradycyjne projekty blockchain, co potencjalnie zagraża jego decentralizacji, ograniczając liczbę potencjalnych uczestników. Dodatkowo, w pełni zdecentralizowanej sieci, pytanie brzmi, kto może być pociągnięty do odpowiedzialności za hosting treści naruszających zasady? Istnieje również ryzyko związane z konkurencją, ponieważ Internet Computer nie jest jedynym protokołem dążącym do zreformowania internetu.

Kim są twórcy Internet Computer?

Internet Computer został stworzony przez DFINITY Foundation, organizację non-profit założoną przez programistę Dominica Williamsa w 2016 roku. Po latach badań, oficjalnie uruchomiono go w maju 2021 roku. Pracują nad nim badacze z całego świata, w tym kryptografowie posiadający około 100 000 cytowań akademickich i 200 patentów.

Wartość Internet Computer (ICP)

Głównym zadaniem tokena ICP jest zarządzanie siecią, nagradzanie uczestników za dobre zachowanie oraz opłacanie transakcji w sieci. Dodatkowo, token ICP działa jako mechanizm deflacyjny, ponieważ podczas konwersji na cykle, które są wykorzystywane do napędzania kontraktów inteligentnych, token znika.

W jaki sposób działa Internet Computer Protocol?

Internet Computer działa na niezależnej sieci dedykowanych “maszyn węzłowych”, podobnie jak internet działa na dedykowanych routerach sieciowych. Maszyny węzłowe to standaryzowane sprzęty, które są obsługiwane przez niezależnych dostawców węzłów na całym świecie za pomocą autonomicznych centrów danych.

Co to są Canister Smart Contracts?

Canister Smart Contracts to oprogramowanie “aktorów”, składające się z kodu bajtowego WebAssembly i trwałych stron pamięci, które działają w ich obrębie. Pozwala to na równoległe, deterministyczne działanie wielu kontraktów inteligentnych na pojedynczym subnecie.

Podsumowanie

Internet Computer to ambitny projekt, który dąży do stworzenia zdecentralizowanego internetu, gdzie niezależne centra danych na całym świecie łączą się w celu stworzenia alternatywy dla usług chmurowych. Jeśli zostanie zrealizowany zgodnie z planem, Internet Computer ma potencjał do zrewolucjonizowania sposobu, w jaki funkcjonuje internet, przynosząc korzyści zarówno deweloperom, jak i użytkownikom końcowym.

Internet Computer Giełdy - gdzie kupić

# Źródło Zakup

Internet Computer - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię

Newsy i Artykuły

ICP $10.16 -5.53%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.