Ta rewolucja zrodzi jeszcze więcej bitcoin maxi. Były CTO Coinbase pisze o wojnie z dolarem | Wiadomości | CrypS.

Ta rewolucja zrodzi jeszcze więcej bitcoin maxi. Były CTO Coinbase pisze o wojnie z dolarem

Karolina Zawodnik
bitcoin

Były CTO Coinbase uważa, że niezrównoważony poziom zadłużenia w Stanach Zjednoczonych przyczyni się do powstania pokolenie gorliwych zwolenników bitcoina (BTC).


  • Balaji Srinivasan prognozuje, iż maksymalizm względem bitcoina wkrótce nabierze rozpędu,
  • Zdaniem byłego CTO Coinbase wiara w istniejący tradycyjny system finansowy z czasem osłabnie.

Inflacja nie do zatrzymania

Według danych Amerykańskiego Biura Statystyk Pracy, inflacja konsumencka w Stanach Zjednoczonych w marcu tego roku wyniosła 3,5% w ujęciu 12-miesięcznym. To znacznie więcej niż docelowe 2%.

Mimo że amerykańska Rezerwa Federalna znacznie podniosła swoje stopy procentowe, Balaji Srinivasan uważa, że ​​te działania mają negatywne skutki uboczne dla konsumentów, takie jak wyższe oprocentowanie kredytów i pożyczek samochodowych.

Nie można utrzymywać podwyższonych stóp procentowych w nieskończoność

– zaznaczył były CTO Coinbase.

Z kolei dane z amerykańskiego banku centralnego pokazują, że płatności z tytułu odsetek osobistych w Stanach Zjednoczonych wzrosły z 240 miliardów dolarów w 2021 r. do 520 miliardów dolarów obecnie.

Dodatkowo, badania przeprowadzone przez Bank of America (BoA) pokazują, iż płatności odsetkowe Skarbu Państwa USA gwałtownie wzrosły do 1,1 biliona dolarów rocznie i według prognoz mogą sięgnąć 1,6 biliona dolarów do czwartego kwartału 2024 r., jeśli stopy procentowe pozostaną stabilne.

Gdyby Fed obniżył stopy o 150 punktów bazowych, te płatności nadal wzrosłyby do 1,2 biliona dolarów.

Bitcoin jako koło ratunkowe

Balaji Srinivasan jest przekonany, że poziom zadłużenia w Stanach Zjednoczonych doprowadzi do wydrukowania ogromnej ilości pieniędzy, co stanowi poważne zagrożenie. Szczególnie gdy 64% osób w wieku od 18 do 29 lat uważa inflację za najważniejszy problem w kraju.

Były CTO Coinbase twierdzi, że takie okoliczności mogą prowadzić do rewolucji. Jego zdaniem ludzie zaczną buntować się przeciwko rządom, a bitcoin stanie się alternatywą dla dolara.

Nie jestem maksymalistą, ale wzrost maksymalizmu bitcoinowego jest nieunikniony.

– dodał Balaji Srinivasan.

Maksymalistów bitcoina definiuje się jako osoby, które wywyższają BTC ponad wszystkie inne aktywa i narzędzia inwestycyjne, takie jak metale szlachetne, akcje, obligacje czy inne wirtualne waluty.

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.