Popełniacie duży błąd, nie róbcie tak - Arthur Hayes zwraca się do inwestorów kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Popełniacie duży błąd, nie róbcie tak – Arthur Hayes zwraca się do inwestorów kryptowalut

Karolina Zawodnik
Arthur Hayes

Założyciel oraz były dyrektor generalny znanej giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych BitMEX, Arthur Hayes, zaapelował do społeczności wirtualnych walut, aby ta nie popełniała kluczowego błędu, jakim jest powrót do walut fiducjarnych zamiast inwestowania w bitcoina (BTC).


  • Były CEO BitMEX-a zwrócił uwagę na zanikający optymizm wśród społeczności kryptowalut,
  • Zdaniem Arthura Hayesa najlepszą strategią inwestycyjną jest kupowanie bitcoina, trzymanie go i agresywna akumulacja kolejnych BTC.

Sprzedaż BTC za waluty fiducjarne to błąd

Popularny przedsiębiorca Arthur Hayes po raz kolejny podzielił się ze społecznością kryptowalut swoimi spostrzeżeniami na temat rynku. Jego zdaniem wielu uczestników popełnia “okropny” błąd, wyprzedając swoje kryptowalutowe aktywa za waluty fiducjarne.

Ekspert ten odrzucił “krótkowzroczne” strategie polegające na zakupie wirtualnej waluty stosunkowo tanio i sprzedaży zaraz po dużym wzroście. Posługując się przykładem Solany (SOL), uznał, że choć niektórym inwestorom udało się ją kupić za 10 dolarów, a następnie sprzedać za 200 dolarów, to i tak są oni przegrani w perspektywie długoterminowej, ponieważ powrócili do pieniądza ulegającego inflacji zamiast przenieść środki do bitcoina.

Według opinii wydanej przez założyciela BitMEX-a, największa z kryptowalut jest “najtwardszym pieniądzem, jaki kiedykolwiek stworzono”. Uznał więc, że przenoszenie zysków z wirtualnych walut na waluty fiducjarne jest najgorszym możliwym błędem.

Złote rady od Hayesa

Jeśli chodzi o spojrzenie na aktualną sytuację na rynku kryptowalut, Arthur Hayes postrzega hossę jako złotą okazję, z której niewielu potrafi skutecznie skorzystać. Krytykuje on osoby, które zachowują zbyt dużą ostrożność, zamiast kupić dane aktywo, trzymać je w długim okresie i akumulować, ignorując przy tym pokusę sprzedaży.

Według poglądów przedstawionych przez byłego CEO BitMEX-a, poważne zmiany makroekonomiczne sprzyjają kryptowalutom. Podkreśla on, że główne gospodarki dewaluują swoje waluty, co jest korzystne dla aktywów takich jak bitcoin. Pomimo chwilowej słabości, jaka widoczna jest na rynku wirtualnych walut, Arthur Hayes pozostaje do nich pozytywnie nastawiony w zakresie długoterminowym.

Czynniki potencjalnie wpływające na kryptowaluty

Założyciel BitMEX-a nakreślił powiązania między polityką gospodarczą a jej programami politycznymi. Podkreślił, że politycy często przekładają krótkoterminowe zyski wyborcze nad rozsądne strategie gospodarcze. Co więcej, ekspert ten spekuluje, że nadchodzące wybory w głównych państwach, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, spowodują zwiększenie wydatków rządowych, niezależnie od kondycji gospodarczej czy konieczności ponoszenia takich wydatków.

Arthur Hayes wspomina także o manipulacji wzrostem PKB za sprawą zwiększenia wydatków rządowych. Postrzega on to jako taktykę, która prawdopodobnie będzie szeroko stosowana w Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorca kończy swój esej, wzywając odbiorców swoich treści do pozostania w inwestycjach, wykorzystania zmienności i możliwości, jakie źle zarządzana polityka fiskalna stwarza dla skończonych, zdecentralizowanych aktywów, takich jak bitcoin.

Arthur Hayesreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.