Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.01.2023]
Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 23 stycznia 2023 roku.
Spis treści:
Na Binance nie wpłacisz już mniej niż 100 000 USD
Partner bankowy Binance, Signature Bank, przestanie przetwarzać płatności SWIFT od użytkowników giełdy w dolarach jeśli te będą mniejsze niż 100 000 USD. Organizacja chce w ten sposób zmniejszyć wpływ rynku aktywów cyfrowych na swoją działalność. W oświadczeniu Binance cytowanym przez Bloomberga czytamy:
Jeden z naszych partnerów bankowości fiat, Signature Bank, ogłosił, że od 1 lutego 2023 r. przestanie wspierać zakupy i sprzedaż mniej niż 100 000 USD na giełdach kryptowalut. Dotyczy to wszystkich jego klientów. W rezultacie niektórzy użytkownicy nie będą mogli korzystać z bankowych przelewów SWIFT, aby kupić lub sprzedać cyfrowe aktywa za dolara, chyba że wolumen przekroczy określony próg.
Czytaj więcej: Na Binance nie wpłacisz już mniej niż 100 000 USD
Oto dlaczego XRP jest towarem według CTO Ripple
Jak wszyscy dobrze wiemy, od grudnia 2020 roku projekt Ripple (XRP) prowadzi batalię sądową z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Regulator oskarżył firme i jej założycieli nielegalną sprzedaż XRP jako papierów wartościowych. Szef technologii (CTO) Ripple David Schwartz uważa jednak, że XRP jest towarem, a Komisja nie ma racji.
Czytaj więcej: Oto dlaczego XRP jest towarem według CTO Ripple
Mining bitcoina stał się bardziej ekologiczny i wydajny w 2022 r.
Bitcoin Mining Council (BMC) przeprowadził nowe badanie. Wynika z niego, że mining bitcoina w 2022 roku stał się bardziej wydajny w 2022 roku. Branża stała się również nieznacznie bardziej zielona. Zrównoważony miks energetyczny utrzymuje się obecnie na poziomie ponad 58%.
Czytaj więcej: Mining bitcoina stał się bardziej ekologiczny i wydajny w 2022 r.
Stellar zostaje nowym członkiem komitetu CFTC
Stellar Development Foundation – organizacja stojąca za krypto projektem Sellar – dołączyła do nowego komitetu doradczego amerykańskiej Komisji Handlu Towarami Futures (CFTC) – GMAC. Tym samym dołączy do przedstawicieli tradycyjnych graczy finansowych, w tym gigantów J.P. Morgan, Goldman Sachs i BlackRock.
GMAC ma za zadanie kierować CFTC w kwestiach związanych z “integralnością i konkurencyjnością” rynków amerykańskich, a także krajowych firm zaangażowanych w globalny biznes. Co więcej, w jej zakres kompetencji wchodzi też ustalanie międzynarodowych standardów regulacji rynków kontraktów terminowych, swapów, opcji i instrumentów pochodnych
Czytaj więcej: Stellar zostaje nowym członkiem komitetu CFTC
Pojedynczy górnik wydobył blok BTC za pomocą 10 TH/s
Pojedynczy górnik Bitcoina ze średnią mocą hashowania zaledwie 10 TH/s wygrał w piątek wyścig o dodanie bloku 772,793 do blockchaina Bitcoina. W czasie, gdy blok został dodany, całkowity hashrate sieci wynosił nieco ponad 269 eksahashów na sekundę. To oznacza, że 10 TH/s tego szczęściarza stanowiło zaledwie 0,000000037% całkowitej mocy obliczeniowej w sieci BTC.
Czytaj więcej: Samotny górnik wydobył 1 BTC dysponując mocą 10 TH/s
Linux uruchamia fundację Open Metaverse
Linux Foundation, konsorcjum non-profit zajmujące się rozwojem Linuksa powołało nową organizację pomocniczą – Open Metaverse Foundation (OMF). Ma stanowić punkt centralny dla współpracy pomiędzy różnymi sektorami, pomóc w połączeniu poszczególnych projektów i wypełnić lukę między światem fizycznym i cyfrowym. Według oficjalnej strony internetowej projektu, Open Metaverse zaoferuje bogate doświadczenia w wielu formach, może m.in. tworzyć nowe miejsca pracy i branże w przestrzeni cyfrowej.
Czytaj więcej: Linux uruchamia fundację Open Metaverse
Naukowcy opracowali rękawice, które pozwolą “dotknąć” metaverse
Narodowy Uniwersytet Singapuru stworzył HaptGlove – ulepszoną wersję rękawicy VR, która pozwala odczuwać obiekty w metaverse. Zapewnia dotykową informację zwrotną w czasie rzeczywistym i symuluje teksturę przedmiotów. Rękawica ma pomóc lekarzom praktykującym w wirtualnej rzeczywistości i będzie przeznaczona do użytku w National University Health System.
https://cryps.pl/naukowcy-opracowali-rekawice-ktore-pozwola-dotknac-metaverse-2/
Czytaj więcej: Naukowcy opracowali rękawice, które pozwolą “dotknąć” metaverse
Cardano odzyskuje pełną sprawność po krótkiej awarii
W trakcie weekendu doszło do awarii sieci Cardano, podczas której doszło do odłączenia około 50% węzłów kryptowaluty. Blockchain zdał jednak egzamin wracając do pełnej sprawności bez zewnętrznej ingerencji.
Czytaj więcej: Cardano odzyskuje pełną sprawność po krótkiej awarii
Podświetlony symbol BTC pojawił się na berlińskiej wieży TV
Symbol BTC został wyświetlony przez nieznane osoby na słynnej berlińskiej wieży telewizyjnej. Nawet bez tego rodzaju form promocji Niemcy zajmują pierwsze miejsce w Europie pod względem liczby walidatorów Ethereum, zaś Frankfurt jest miastem, w którym działa najwięcej węzłów bitcoina na świecie.
Czytaj więcej: Podświetlony symbol BTC pojawił się na berlińskiej wieży TV
Republika Środkowoafrykańska tworzy komitet ds. kryptowalut
Komitet złożony z 15 urzędników w Republice Środkowoafrykańskiej (RŚA) zamierza opracować ramy regulacyjne, które pozwoliłyby na wykorzystanie kryptowalut w celu ustabilizowania lokalnej gospodarki.
RŚA jest małym krajem rozwijającym się o słabej gospodarce i słabo rozwiniętym systemie walutowym, gdzie ponad 70% ludności żyje poniżej granicy ubóstwa. To także pierwsze afrykańskie państwo, które przyjęło bitcoina jako prawny środek płatniczy oraz planuje emisję narodowej kryptowaluty. W skład powołanej przez rząd komisji wchodzą przedstawiciele pięciu lokalnych ministerstw. Według prezydenta RCA Faustina-Arkange Touadéra, kryptowaluty mogą pomóc w stworzeniu środowiska przyjaznego dla biznesu.
15 experts #centrafricains issus de plusieurs ministères de mon gouvernement composent le comité chargé d'élaborer un nouveau projet de loi plus complet sur l'utilisation des crypto-monnaies et d'offrir à la RCA cette opportunité unique de développement économique & technologique pic.twitter.com/bZTS8HQxH3
— Faustin-Archange Touadéra (@FA_Touadera) January 20, 2023
UE może zmienić zasady przechowywania kryptowalut przez banki
We wtorek 24 stycznia Parlament Europejski zagłosuje nad zmianami w prawie bankowym, które jeżeli wejdzie w życie nałoży na instytucje finansowe wymóg posiadania 1250% zabezpieczenia dla przechowywanych kryptowalut. Nowe zasady mogą zacząć obowiązywać już od 2025 roku. –> źródło: Reuters
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.