Podświetlony symbol BTC pojawił się na berlińskiej wieży TV | Wiadomości | CrypS.

Podświetlony symbol BTC pojawił się na berlińskiej wieży TV

Redaktor: Michał Misiura
na berlińskiej wieży tv wyświetlono logo bitcoina

Przestrzeń kryptowalutowa nadal się rozwija, a zwolennicy branży używają różnych środków, aby zwrócić uwagę na aktywa takie jak bitcoin. Jedną z zyskujących popularność metod promocji BTC jest prezentowanie graficznego symbolu kryptowaluty na słynnych budynkach.


Według informacji i zdjęć przekazywanych w mediach społecznościowych, wspomnianą metodę promocji wykorzystano w Berlinie, gdzie symbol BTC został wyświetlony na słynnej wieży telewizyjnej.

Grupa lub osoba stojąca za inicjatywą nie została jeszcze zidentyfikowana, ale jednym z użytkowników Twittera promujących kampanię był Tilo Neumann, który udostępnił film zawierający podświetlenie BTC na wieży TV.

– Berlin z pewnością nie należy do najbogatszych miast. Niemniej jednak chcemy zwrócić uwagę na bitcoina. W końcu chodzi o naszą finansową przyszłość. Niektórzy ludzie siadają na ulicy, my postanowiliśmy podejść do tego inaczej – napisał Neumann.

Co ciekawe, nie była to pierwsza próba wyświetlenia loga BTC na słynnym budynku. Według tweeta Neumanna, pierwsza próba była nieudana ze względu na użycie słabych projektorów.

Niemcy europejskim liderem pod względem walidatorów Ethereum

Kryptowaluty są w Niemczech bardzo popularne, co przekłada się m.in. na jedną z największych na świecie sieci walidatorów Ethereum. Dane na ten temat opublikowała firma CV VC Labs. Według raportu, który oferuje strukturalny przegląd ekosystemu blockchain w tym kraju, Niemcy odpowiadają za prawie 6% finansowania projektów blockchain w Europie.

Europejski kraj ma 22,8% udział we wszystkich węzłach Ethereum, podczas gdy Stany Zjednoczone zajmują w tej kategorii pierwsze miejsce z wynikiem 45,3%. Oba kraje obsługują ponad połowę całego ekosystemu Ethereum, co można uznać za dość niepokojące, biorąc pod uwagę potrzebę optymalnej decentralizacji.

Najwięcej węzłów BTC we Frankfurcie

Ciekawostką jest również fakt, że we Frankfurcie zlokalizowana jest największa liczba węzłów IPv4/IPv6 sieci Bitcoin. W mieście są aktywne 652 węzły, czyli prawie 2% wszystkich węzłów. Drugie miejsce w tej „konkurencji” zajmuje amerykańskie miasto Ashburn z wynikiem 517 węzłów (1,58%).

na berlińskiej wieży tv wyświetlono logo bitcoinareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.