Stellar zostaje nowym członkiem komitetu CFTC | Wiadomości | CrypS.

Stellar zostaje nowym członkiem komitetu CFTC

Redakcja
stellar

Organizacja non-profit – Stellar Development Foundation – ogłosiła dołączenie do nowego komitetu doradczego amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission (CFTC).


Zgodnie z oświadczeniem fundacji, SDF będzie jedną z czterech organizacji skupionych na kryptowalutach w Global Markets Advisory Committee (GMAC), który jest jednym z pięciu aktywnych komitetów doradczych nadzorowanych przez CFTC. Firma stojąca za blockchainem Stellar dołączy do przedstawicieli tradycyjnych graczy finansowych, w tym gigantów J.P. Morgan, Goldman Sachs i BlackRock.

Rola Stellar Development Foundation w GMAC

Ponieważ SDF reprezentuje branżę blockchain w GMAC, fundacja oczekuje, że skupi się na protokołach warstwy 1 i przekazach pieniężnych. Organizacja planuje również podkreślić rolę stablecoinów na rynkach aktywów cyfrowych i ich rzeczywistych przypadków użycia.

W oświadczeniu SDF stwierdziła, że jest podekscytowana dołączeniem do wielu tradycyjnych graczy finansowych w nowym komitecie CFTC. Uważa również, że GMAC będzie służyć jako okazja dla finansów konwencjonalnych i firm z sektora blockchain, aby znaleźć możliwości integracji w celu zapewnienia integralności i konkurencyjności rynków amerykańskich. W oświadczeniu czytamy:

Po aktywnym 2022 roku, zaangażowanie SDF w agencje rządowe jest bardziej kluczowe niż kiedykolwiek. Nasze włączenie do CFTC GMAC jest kolejną okazją do popchnięcia branży w kierunku przyjęcia w głównym nurcie. Z niecierpliwością czekam na pracę, która jest przed nami pod przewodnictwem komisarza Phama i szansę na reprezentowanie technologii blockchain i naszej branży.

Oprócz SDF, niektórzy z członków to urzędnicy z Izby Handlu Cyfrowego, Uniswap Labs i CoinFund.

Czym zajmuje się GMAC?

GMAC ma za zadanie kierować CFTC w kwestiach związanych z “integralnością i konkurencyjnością” rynków amerykańskich, a także krajowych firm zaangażowanych w globalny biznes.

W zakres kompetencji GMAC wchodzi również ustalanie międzynarodowych standardów regulacji rynków kontraktów terminowych, swapów, opcji i instrumentów pochodnych. Do członków GMAC należą twórcy infrastruktury rynków finansowych, uczestnicy rynku, użytkownicy końcowi, dostawcy usług i regulatorzy.

Nowym sponsorem GMAC jest komisarz CFTC Caroline Pham. Niedawno ujawniono, że pierwsze spotkanie pod jej patronatem będzie poświęcone kwestiom organizacyjnym.

stellarreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.