Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.01.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [23.01.2023]

Maciej Żerelik
kurs kryptowalut 23.01.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 23 stycznia 2023 roku.


Spis treści:


Na Binance nie wpłacisz już mniej niż 100 000 USD

Partner bankowy Binance, Signature Bank, przestanie przetwarzać płatności SWIFT od użytkowników giełdy w dolarach jeśli te będą mniejsze niż 100 000 USD. Organizacja chce w ten sposób zmniejszyć wpływ rynku aktywów cyfrowych na swoją działalność. W oświadczeniu Binance cytowanym przez Bloomberga czytamy:

Jeden z naszych partnerów bankowości fiat, Signature Bank, ogłosił, że od 1 lutego 2023 r. przestanie wspierać zakupy i sprzedaż mniej niż 100 000 USD na giełdach kryptowalut. Dotyczy to wszystkich jego klientów. W rezultacie niektórzy użytkownicy nie będą mogli korzystać z bankowych przelewów SWIFT, aby kupić lub sprzedać cyfrowe aktywa za dolara, chyba że wolumen przekroczy określony próg.

Czytaj więcej: Na Binance nie wpłacisz już mniej niż 100 000 USD


Oto dlaczego XRP jest towarem według CTO Ripple

Jak wszyscy dobrze wiemy, od grudnia 2020 roku projekt Ripple (XRP) prowadzi batalię sądową z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Regulator oskarżył firme i jej założycieli nielegalną sprzedaż XRP jako papierów wartościowych. Szef technologii (CTO) Ripple David Schwartz uważa jednak, że XRP jest towarem, a Komisja nie ma racji.

Czytaj więcej: Oto dlaczego XRP jest towarem według CTO Ripple


Mining bitcoina stał się bardziej ekologiczny i wydajny w 2022 r.

Bitcoin Mining Council (BMC) przeprowadził nowe badanie. Wynika z niego, że mining bitcoina w 2022 roku stał się bardziej wydajny w 2022 roku. Branża stała się również nieznacznie bardziej zielona. Zrównoważony miks energetyczny utrzymuje się obecnie na poziomie ponad 58%.

Czytaj więcej: Mining bitcoina stał się bardziej ekologiczny i wydajny w 2022 r.


Stellar zostaje nowym członkiem komitetu CFTC

Stellar Development Foundation – organizacja stojąca za krypto projektem Sellar – dołączyła do nowego komitetu doradczego amerykańskiej Komisji Handlu Towarami Futures (CFTC) – GMAC. Tym samym dołączy do przedstawicieli tradycyjnych graczy finansowych, w tym gigantów J.P. Morgan, Goldman Sachs i BlackRock.

GMAC ma za zadanie kierować CFTC w kwestiach związanych z „integralnością i konkurencyjnością” rynków amerykańskich, a także krajowych firm zaangażowanych w globalny biznes. Co więcej, w jej zakres kompetencji wchodzi też ustalanie międzynarodowych standardów regulacji rynków kontraktów terminowych, swapów, opcji i instrumentów pochodnych

Czytaj więcej: Stellar zostaje nowym członkiem komitetu CFTC


Pojedynczy górnik wydobył blok BTC za pomocą 10 TH/s

Pojedynczy górnik Bitcoina ze średnią mocą hashowania zaledwie 10 TH/s wygrał w piątek wyścig o dodanie bloku 772,793 do blockchaina Bitcoina. W czasie, gdy blok został dodany, całkowity hashrate sieci wynosił nieco ponad 269 eksahashów na sekundę. To oznacza, że 10 TH/s tego szczęściarza stanowiło zaledwie 0,000000037% całkowitej mocy obliczeniowej w sieci BTC.

Czytaj więcej: Samotny górnik wydobył 1 BTC dysponując mocą 10 TH/s


Linux uruchamia fundację Open Metaverse

Linux Foundation, konsorcjum non-profit zajmujące się rozwojem Linuksa powołało nową organizację pomocniczą – Open Metaverse Foundation (OMF). Ma stanowić punkt centralny dla współpracy pomiędzy różnymi sektorami, pomóc w połączeniu poszczególnych projektów i wypełnić lukę między światem fizycznym i cyfrowym. Według oficjalnej strony internetowej projektu, Open Metaverse zaoferuje bogate doświadczenia w wielu formach, może m.in. tworzyć nowe miejsca pracy i branże w przestrzeni cyfrowej.

Czytaj więcej: Linux uruchamia fundację Open Metaverse


Naukowcy opracowali rękawice, które pozwolą „dotknąć” metaverse

Narodowy Uniwersytet Singapuru stworzył HaptGlove – ulepszoną wersję rękawicy VR, która pozwala odczuwać obiekty w metaverse. Zapewnia dotykową informację zwrotną w czasie rzeczywistym i symuluje teksturę przedmiotów. Rękawica ma pomóc lekarzom praktykującym w wirtualnej rzeczywistości i będzie przeznaczona do użytku w National University Health System.
https://cryps.pl/naukowcy-opracowali-rekawice-ktore-pozwola-dotknac-metaverse-2/

Czytaj więcej: Naukowcy opracowali rękawice, które pozwolą „dotknąć” metaverse


Cardano odzyskuje pełną sprawność po krótkiej awarii

W trakcie weekendu doszło do awarii sieci Cardano, podczas której doszło do odłączenia około 50% węzłów kryptowaluty. Blockchain zdał jednak egzamin wracając do pełnej sprawności bez zewnętrznej ingerencji.

Czytaj więcej: Cardano odzyskuje pełną sprawność po krótkiej awarii


Podświetlony symbol BTC pojawił się na berlińskiej wieży TV

Symbol BTC został wyświetlony przez nieznane osoby na słynnej berlińskiej wieży telewizyjnej. Nawet bez tego rodzaju form promocji Niemcy zajmują pierwsze miejsce w Europie pod względem liczby walidatorów Ethereum, zaś Frankfurt jest miastem, w którym działa najwięcej węzłów bitcoina na świecie.

Czytaj więcej: Podświetlony symbol BTC pojawił się na berlińskiej wieży TV


Republika Środkowoafrykańska tworzy komitet ds. kryptowalut

Komitet złożony z 15 urzędników w Republice Środkowoafrykańskiej (RŚA) zamierza opracować ramy regulacyjne, które pozwoliłyby na wykorzystanie kryptowalut w celu ustabilizowania lokalnej gospodarki.

RŚA jest małym krajem rozwijającym się o słabej gospodarce i słabo rozwiniętym systemie walutowym, gdzie ponad 70% ludności żyje poniżej granicy ubóstwa. To także pierwsze afrykańskie państwo, które przyjęło bitcoina jako prawny środek płatniczy oraz planuje emisję narodowej kryptowaluty. W skład powołanej przez rząd komisji wchodzą przedstawiciele pięciu lokalnych ministerstw. Według prezydenta RCA Faustina-Arkange Touadéra, kryptowaluty mogą pomóc w stworzeniu środowiska przyjaznego dla biznesu.


UE może zmienić zasady przechowywania kryptowalut przez banki

We wtorek 24 stycznia Parlament Europejski zagłosuje nad zmianami w prawie bankowym, które jeżeli wejdzie w życie nałoży na instytucje finansowe wymóg posiadania 1250% zabezpieczenia dla przechowywanych kryptowalut. Nowe zasady mogą zacząć obowiązywać już od 2025 roku. –> źródło: Reuters

kurs kryptowalut 23.01.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.