Cardano odzyskuje pełną sprawność po krótkiej awarii | Wiadomości | CrypS.

Cardano odzyskuje pełną sprawność po krótkiej awarii

Mariusz Przepiórka
cardano wróciło po błędzie

Operatorzy puli stakingowej (SPO) i użytkownicy Cardano informowali o awarii sieci, do której doszło w trakcie weekendu. Według zgłaszających problemy obejmowały około 50% węzłów Cardano. Kilku deweloperów informowało również o awarii na GitHub, ale wskazali, że węzły zostały automatycznie zrestartowane.


Operator puli stakingowej Rick McCracken rzucił więcej światła na sprawę i zapewnił społeczność, że awaria nie dotyczyła całej sieci.

Wydaje się, że zostało to wywołane przez przejściową anomalię powodującą dwie reakcje w węźle: niektóre odłączyły się od sieci, inne wskazały wyjątek i zrestartowały się – napisał McCracken na Twitterze, wyjaśniając nagłe zakłócenia.

Pomimo chwilowych problemów, sieć Cardano odzyskała sprawność bez zewnętrznej interwencji. Jak wyjaśniono we wpisie, „takie przejściowe problemy” zostały uwzględnione w projekcie węzła i konsensusie, a „systemy zachowywały się dokładnie tak, jak oczekiwano”.

Podczas anomalii, która wydarzyła się między blokami 8300569 a 8300570, produkcja bloków nie została przerwana, ale przez kilka minut była spowolniona przez kilka minut, a „wpływ zakłóceń był niewielki i podobny do opóźnień, które występują podczas normalnych operacji”.

Cardano lepsze od Solany?

Tom Stokes, współzałożyciel Node Shark i SPO Cardano, poinformował we wpisie z 22 stycznia, że ponad połowa wymienionych węzłów została dotknięta problemem. Udostępnił również wykres pokazujący, że synchronizacja sieci spadła ze 100% do nieco powyżej 40% dla ponad 300 wskazanych węzłów.

W przeszłości dochodziło do awarii węzłów blockchain w takich sieciach, jak Solana, gdzie w maju ubiegłego roku cała sieć była niedostępna przez ponad siedem godzin. W innym przypadku w 2021 roku walidatorzy musieli ponownie uruchomić sieć Solana, aby rozwiązać problem związany z jej niedostępnością.

Przyczyny awarii węzła mogą obejmować szereg zdarzeń od przeciążenia aktywności transakcyjnej do wadliwego kodu. Szybkie usunięcie awarii może jednak wskazywać na silne podstawy sieci. Społeczność Cardano liczy na szybki powrót pełnej sprawności sieci, wskazując, że jest to potwierdzenie faktu, że Cardano jest lepszym blockchainem niż Solana, który do usunięcia przestojów potrzebuje co najmniej kilku godzin.

cardano wróciło po błędziereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.