Linux uruchamia fundację Open Metaverse

Linux uruchamia fundację Open Metaverse

Anna Sutowicz
Apple

Linux ogłasza uruchomienie organizacji Open Metaverse Foundation (OMF). Ma stanowić punkt centralny dla współpracy pomiędzy różnymi sektorami i pomóc w połączeniu poszczególnych projektów.


Linux Foundation, konsorcjum non-profit zajmujące się rozwojem Linuksa, powołało nową organizację pomocniczą – Open Metaverse Foundation (OMF). Ma ona zapewnić przestrzeń współpracy dla różnych branż, aby mogły pracować nad rozwojem oprogramowania open source i standardów dla integracyjnego świata metaverse. Misją Fundacji Open Metaverse (OMF) jest m.in. wspieranie inżynierów, naukowców i społeczności programistów, którzy rozwiążą trudne wyzwania związane z budowaniem otwartego metaverse.

Open Metaverse Foundation ma wypełnić lukę

Zdaniem twórców, potencjał metaverse jest nieograniczony, ale tylko wtedy, gdy będzie realizowany jako otwarte, oparte na współpracy przedsięwzięcie.

Open Metaverse oferuje bogate doświadczenia w wielu formach. Może tworzyć nowe miejsca pracy i branże w przestrzeni cyfrowej. Może wypełnić lukę między światem fizycznym i cyfrowym, zapewniając jednocześnie niesamowity świat, w którym każdy może tworzyć własne możliwości. Open Metaverse poszerza handel o własność cyfrową i materiały eksploatacyjne oraz oferuje wspólne doświadczenia i możliwości uczenia się dla każdego, kto ma do nich dostęp – napisano na oficjalnej stronie projektu.

Royal O’Brien dyrektor wykonawczy OMF powiedział, że społeczności i fundacje w środowisku open source pracują nad “ważnymi elementami iteracyjnej układanki” metawszechświata:

Chociaż wyzwania mogą wydawać się zniechęcające, jestem zainspirowany możliwościami współpracy z globalną społecznością, aby połączyć te elementy, gdy urzeczywistniamy tę wizję.

Nowa fundacja chce pomóc poskładać te poszczególne elementy w całość.

Applereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.