Samotny górnik wydobył 6 BTC dysponując mocą 10 TH/s | Wiadomości | CrypS.

Samotny górnik wydobył 6 BTC dysponując mocą 10 TH/s

Redaktor: Michał Misiura
samotny górnik z minerem usb wydobył samodzielnie 1 btc

Samotny górnik BTC, który korzystał ze średniej mocy hashowania zaledwie 10 TH/s, wydobył w piątek blok o numerze 772 793. W czasie, gdy do tego doszło, całkowita szybkość hashowania BTC wynosiła nieco ponad 269 eksahashów na sekundę, co oznacza, że szybkość hashowania samotnego górnika 10 TH/s stanowiła zaledwie 0,000000037% całej mocy obliczeniowej na blockchainie bitcoina. 


Prawdopodobieństwo wydobycia bloku przez samotnego górnika było ekstremalnie niskie, ale to nie pierwsza tego typu sytuacja w historii branży kryptowalut. Rok temu, w ciągu mniej niż dwóch tygodni, trzech różnych samotnych górników, wydobyło bloki z nieprawdopodobnie niskim wskaźnikiem hashrate – w przypadku trzeciego górnika wynosił on tylko 8,3 TH/s w porównaniu do szacowanego wskaźnika hash rate 190 719 350 TH/s, co daje szansę na wydobycie na poziomie 0,000000044% (dla porównania szansa na trafienie szóstki w Lotto to 0,0000072%).

Na przekór wszystkiemu tym razem również samotny górnik jako pierwszy obliczył poprawny hash, który był niezbędny do wydobycia bloku. W zamian otrzymał 98% z 6,35939231 BTC przeznaczonych na nagrodę za blok i opłaty. Pozostałe 2% trafiło do Solo CK Pool, usługi górniczej online, która ułatwia samodzielne wydobycie.

Sukces wydobywczy za 800 USD

Szanse na dodanie bloku przez samotnego górnika są określane przez liczbę hashów, które jego urządzenie oblicza na sekundę w stosunku do całkowitej liczby hashów, dostarczanych przez wszystkie maszyny w sieci w każdej sekundzie.

Według użytkownika Willi9974, który wypowiedział się na forum BitcoinTalk niecałą godzinę po rozwiązaniu bloku 772 793, szczęśliwy górnik miał średni hashrate w ciągu poprzedniej godziny na poziomie 10,6 TH/s.

Informacja zamieszczona na BitcoinTalk ujawniła również, że ~10 TH/s było połączoną mocą czterech koparek. Sugeruje to, że platforma tego górnika była prawdopodobnie złożona z czterech urządzeń wydobywczych USB, które mogą indywidualnie osiągnąć hashrate około 3 TH/s i kosztują mniej więcej 200 USD za sztukę.

samotny górnik z minerem usb wydobył samodzielnie 1 btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.