Na Binance nie wpłacisz już mniej niż 100 000 USD | Wiadomości | CrypS.

Na Binance nie wpłacisz już mniej niż 100 000 USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Binance przejmuje FTX

Signature Bank, partner bankowy giełdy kryptowalut Binance, zakazuje przelewów SWIFT w dolarach poniżej 100 000 USD. Binance wyjaśnia, że płatności kartami debetowymi i kredytowymi będą nadal akceptowane. Takie informacje podaje Bloomberg.


Giełda w oświadczeniu dla agencji medialnej napisała:

Jeden z naszych partnerów bankowości fiat, Signature Bank, ogłosił, że od 1 lutego 2023 r. przestanie wspierać zakupy i sprzedaż mniej niż 100 000 USD na giełdach kryptowalut. Dotyczy to wszystkich jego klientów. W rezultacie niektórzy użytkownicy nie będą mogli korzystać z bankowych przelewów SWIFT, aby kupić lub sprzedać cyfrowe aktywa za dolara, chyba że wolumen przekroczy określony próg.

Zmiana usługi wpłynie na użytkowników, którzy mają konta bankowe denominowane w dolarach i chcą kupić lub sprzedać kryptowaluty o wartości mniejszej niż 100 000 USD za pomocą SWIFT.

Aktualizacja zacznie obowiązywać od pierwszego lutego 2023 roku. Płatności w walutach innych niż dolar amerykański nadal będą dokonywane za pośrednictwem systemu SWIFT.

Platforma na wszelki wypadek ostrzegła użytkowników o możliwych problemach z otrzymaniem pieniędzy, co może skutkować zawieszeniem lub odrzuceniem przelewów bankowych.

Binance szuka nowego partnera

Giełda obecnie aktywnie poszukuje nowego partnera do przelewów w USD, aby uniknąć problemów w przyszłości. Przedstawiciele Binance zapewniają, że decyzja Signature Bank wpływa nie tylko na tę giełdę kryptowalut, ale także na innych uczestników rynku.

Jeszcze stosunkowo niedawno duże firmy kryptowalutowe chętnie powierzały swoje aktywa Signature Bank. Na początku 2021 roku depozyty od firm kryptowalutowych osiągnęły prawie 16% wszystkich depozytów banku.

Binance przejmuje FTXreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.