Oto dlaczego XRP jest towarem według CTO Ripple | Wiadomości | CrypS.

Oto dlaczego XRP jest towarem według CTO Ripple

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
xrp ripple

Od końca 2020 roku Ripple (XRP) jest uwikłany w proces sądowy z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Regulator oskarża firmę i jej założycieli o pozyskanie 1,3 mld dolarów poprzez sprzedaż XRP jako papierów wartościowych bez odpowiedniej licencji. Szef technologii (CTO) Ripple David Schwartz wyjaśnił jednak na Twitterze, dlaczego XRP jest towarem, a nie papierem wartościowym.


Schwartz podkreśla, że akcje są związane z firmą. Według niego, handel XRP nie jest w żaden sposób związany z firmą “Ripple”. “Udział w jakiej firmie? Kto jest jego właścicielem?” – pisze. Według CTO istnieje bardzo wyraźne rozróżnienie między XRP a Ripple. Czy sąd potwierdzi taką wersję? To się jeszcze okaże. Ripple nadal bowiem posiada największy udział w XRP.

Pozew w sprawie Ripple prawie zakończony?

Jak wspomnieliśmy Ripple od 2020 roku toczy batalię prawną z SEC. Jednak zdaniem Brada Garlinghouse’a, prezesa Ripple, pojawiło się światełko w tunelu. Spodziewa się on, że sprawa sądowa zakończy się latem tego roku.

Na pewno spodziewamy się decyzji sądu w 2023 r. Tak naprawdę nie masz wpływu na to, kiedy sędzia podejmie decyzję. Ale jestem optymistą, że w ciągu 10 miesięcy zobaczymy werdykt.

Garlinghouse jest optymistą także co do wyniku sprawy sądowej –  jest pewny zwycięstwa. W zeszłym tygodniu wypowiedział się również na temat SEC i jej postawy podczas procesu. Całkowicie nie pochwala tego, jak zachował się regulator. Według niego Komisja powinna brać przykład z bardziej przyjaznych kryptowalutom krajów.

xrp ripple



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.