Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.03.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [20.03.2023]

Redaktor: Michał Misiura
kurs kryptowalut i bitcoin 20 marca 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 20 marca 2023 roku


Spis treści:


Bitcoin na najwyższym poziomie od dziewięciu miesięcy

Kurs bitcoina przebił poziom 28 000 dolarów po raz pierwszy od czerwca 2022 roku, a ostatni tydzień był dla pierwszej kryptowaluty najlepszym od 4 lat. W ostatnich 10 dniach wartość BTC wzrosła aż o 40%, a na rynku opcji zapanował optymizm.

Czytaj więcej: Bitcoin na najwyższym poziomie od dziewięciu miesięcy


Kryzys bankowy jest daleki od zakończenia, twierdzą inwestorzy

Inwestorzy i stratedzy przygotowują się na dalsze zamieszanie na rynku. Po tym jak UBS Group AG w weekend zgodził się przejąć Credit Suisse Group AG, a banki centralne ogłosiły dodatkową płynność – pojawiły się nowe obawy o perspektywy globalnego systemu finansowego.

Czytaj więcej: Kryzys bankowy jest daleki od zakończenia, twierdzą inwestorzy


Cameron Winklevoss: Fed dał nam 300 mld $ powodów na zakup bitcoina

Współzałożyciel giełdy Gemini zareagował na ogłoszenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Dotyczyło ono tego, że pozbawione gotówki banki otrzymają 300 mld dolarów z rezerw Fed. Według niego Fed dał bankom 300 mld dolarów na zakup bitcoina.

Czytaj więcej: Cameron Winklevoss: Fed dał nam 300 mld $ powodów na zakup bitcoina


Twitter ujawni kod źródłowy algorytmu rekomendacji

Według ogłoszenia Elona Muska Twitter otworzy kod źródłowy algorytmu rekomendacji, będącego podstawą funkcjonowania platformy społecznościowej. Ma do tego dojść 31 marca.

Czytaj więcej: Twitter ujawni kod źródłowy algorytmu rekomendacji


Moody’s: Depeg USDC zmniejszy zaufanie do stablecoinów

Analitycy agencji ratingowej Moody’s uważają, że niedawne oddzielenie USD Coin (USDC) od dolara amerykańskiego może zahamować rozwój stablecoinów i doprowadzić do zaostrzenia regulacji. 11 marca USDC stracił peg w stosunku do dolara amerykańskiego po tym, jak jego współemitent Circle ogłosił, że trzyma 3,3 mld dolarów rezerw w Silicon Valley Bank (SVB), który został zamknięty przez władze.

Czytaj więcej: Moody’s: Depeg USDC zmniejszy zaufanie do stablecoinów


Binance nie dostarczył sprawozdań, o które prosili amerykańscy senatorowie

Giełda kryptowalut Binance odpowiedziała na list amerykańskich senatorów, którzy poprosili o informacje na temat jej operacji w kraju, w tym jej bilansu. Nie zawierał on jednak informacji, o które prosili senatorowie. Główny strateg giełdy, Patrick Hillmann powiedział jedynie, że przez lata firma zbudowała solidną politykę KYC i przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Czytaj więcej: Binance nie dostarczył sprawozdań, o które prosili amerykańscy senatorowie


Producent bitomatów wyłącza usługi w chmurze po ataku na portfele użytkowników

Praska firma General Bytes, zajmująca się produkcją bitcoinowych bankomatów, wyłączyła swoje usługi w chmurze po odkryciu „luki w zabezpieczeniach”, którą wykorzystali hakerzy. Atakujący przejęli co najmniej 56 BTC o wartości ponad 1,5 mln dolarów.

Czytaj więcej: Producent bitomatów wyłącza usługi w chmurze po ataku na portfele użytkowników


Fałszywe platformy podszywają się pod oficjalną stronę zrzutu Arbitrum

Redefine, firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchain w poście z 19 marca poinformowała, że znalazła stronę internetową podszywającą się pod oficjalną stronę zrzutu Arbitrum. Społeczność ostrzega, by zachować czujność.

Czytaj więcej: Fałszywe platformy podszywają się pod oficjalną stronę zrzutu Arbitrum


Kolejny projekt w Binance Launchpad – Space ID (ID)

Giełda kryptowalutowa Binance ogłosiła 30. token, który zagości w jej Launchpadzie. Jest nim Space ID (ID), którego sprzedaż odbędzie się w formacie subskrypcji. Giełda będzie rejestrować salda BNB na saldach użytkowników przez pięć dni od 17.03.2022 01:00 do 22.03.2022 0:00.

Czytaj więcej: Kolejny projekt w Binance Launchpad – SPace ID (ID)


Coinbase myśli nad stworzeniem giełdy poza USA

Giełda kryptowalut Coinbase bada możliwość stworzenia nowej platformy handlowej poza jurysdykcją USA. Póki co Usługi giełdy są dostępne w ponad 100 krajach, ale wszystkie zlecenia klientów są obsługiwane przez zarejestrowaną w Stanach platformę.

Czytaj więcej: Coinbase myśli nad stworzeniem giełdy poza USA


Belgijski regulator: “jedyne co gwarantują kryptowaluty to ryzyko”

Belgijski regulator rynku finansowego (FMSA) opublikował nowe zalecenia dotyczące reklam kryptowalut. Każda firma działająca w przestrzeni wirtualnych aktywów powinna informować go o masowych akcjach marketingowych (o zasięgu powyżej 25 000 odbiorców), a także pilnować by ich przekaz był dokładny i zawierał informację o ryzyku.

FSMA podało także statystyki dotyczące kryptowalutowych inwestorów z Belgii. Wynika z nich, że większość osób interesuje się nimi licząc na szybki zarobek. Jedynie 15% ankietowanych inwestorów kupiło kryptowaluty za więcej niż 10 000 EUR. 80% krypto-inwestorów to mężczyźni, a 60% Belgów działających na tym rynku mieszka w jednym regionie kraju: we Flandrii. –> źródło: Finance Magnates


Flagstar Bank przejmuje aktywa Signature (z wyłączeniem branży kryptowalut)

40 byłych oddziałów Signature Bank otworzyło się dzisiaj jako własność Flagstar Bank New York Community Bancorp, który przejął aktywa instytucji finansowej. Przejęcie nie dotyczy jednak 4 mld dolarów depozytów związanych z kryptowalutami. Te trafią bezpośrednio do ich właścicieli o co ma zadbać Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC). –> źródło: FX News Group


Niderlandzkie AMF uważa unijne regulacje kryptowalut za zbyt łagodne

Przewodnicząca Niderlandzkiego Urząd ds. Rynków Finansowych (AFM) Laura van Geest powiedziała, że projekt ustawy regulującej branżę kryptowalut w Unii Europejskiej jest zbyt łagodny i Holandia pozostanie przy obowiązujących surowszych zasadach.

“Czy powinniśmy osłabić nadzór branży, gdybyśmy tylko mogli konkurować z innymi krajami? Osoby ubiegające się o licencję AFM kontaktują się z nami, ufając naszemu solidnemu wizerunkowi. I nie chcemy zepsuć naszej reputacji, nawet jeśli firmy zajmujące się kryptowalutami trafią do innych europejskich jurysdykcji” — powiedziała prezes AFM.

kurs kryptowalut i bitcoin 20 marca 2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.