Bitcoin na najwyższym poziomie od dziewięciu miesięcy | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin na najwyższym poziomie od dziewięciu miesięcy

Mariusz Przepiórka
bitcoin kurs Bitcoin [BTC]

W poniedziałek bitcoin po raz pierwszy od czerwca ubiegłego roku przekroczył wartość 28 tys. USD. To efekt narastającego kryzysu w branży bankowej, który sprawia, że część inwestorów przenosi swoje środki na rynek aktywów cyfrowych. Ostatni tydzień był dla kryptowalut najlepszym okresem od czterech lat.


Bitcoin w ubiegłym tygodniu zyskał aż 26%, co jest najlepszym tygodniem tej kryptowaluty od kwietnia 2019 roku. W ostatnich 10 dniach wartość BTC wzrosła aż o 40%. Duży wpływ mają tutaj zawirowania w sektorze bankowym, których ostatnią kulminacją jest przejęcie Credit Suisse przez bank UBS.

Tradycyjne aktywa, takie jak obligacje i akcje banków, spadały w poniedziałek w efekcie wspomnianego przejęcia Credit Suisse, które miało przywrócić stabilność i pewność w poturbowanym sektorze. Czołowe banki w obliczu ryzyka utraty zaufania i stabilności systemu finansowego zwiększyły płynność na całym świecie. Takiej reakcji rynek nie widział od czasu pandemii COVID-19.

– Niesamowity wzrost bitcoina jest wynikiem kryzysu bankowego oraz spodziewanego wyhamowania wzrostów stóp procentowych w drugiej połowie 2023 roku – powiedział Tony Sycamore, analityk w IG Markets, który przewiduje, że w przypadku utrzymania się na poziomie powyżej 25 000 USD bitcoin może osiągnąć wartość nawet 32 000 USD.

Optymizm na rynku opcji BTC

Wzrosty na rynku kryptowalut przekładają się również na rynek opcji kryptowalutowych. Gdy bitcoin w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy od dwóch miesięcy spadł poniżej poziomu 20 000 USD perspektywy ceny BTC na podstawie 25% delta skew dla opcji BTC wygasających za 7, 30, 60, 90 i 180 dni spadły do najniższych poziomów w roku (od -5 do -10).

Jednak agresywne odbicie ceny sprawiło, że wskaźnik 25% delta skew dla opcji BTC wygasających za 7, 30, 60, 90 i 180 dni szybko odzyskał swoją wartość i osiągnął poziom 5. Dla opcji 7-dniowych jest to najwyższa wartość od połowy lutego, natomiast dla opcji 30-, 60- i 90-dniowych jest to najwyższy poziom od połowy stycznia. W przypadku 180-dniowych jest to zaś najwyższy poziom od listopada 2021 roku.

bitcoin kursreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.