Silicon Valley Bank UK sprzedany za 1 funta | Wiadomości | CrypS.

Silicon Valley Bank UK sprzedany za 1 funta

Dawid Kucharczyk
silicon valley bank

HSBC, największy bank w Anglii, ogłosił, że kupuje brytyjską filię Silicon Valley Bank. Zakup kosztował konglomerat 1 funta.


Prezes HSBC Noel Quinn skomentował najnowszą transakcję w następujący sposób:

Ta transakcja ma znaczący potencjał strategiczny dla całego naszego biznesu tutaj w Wielkiej Brytanii.

Dla przypomnienia, Silicon Valley Bank został zamknięty w piątek 10 marca. Władze federalne gwarantują zwrot depozytów, ale odmawiają zapewnienia organizacji finansowania.

Brytyjska jednostka banku została więc wystawiona na aukcję. Transakcja jest nadzorowana bezpośrednio przez Ministerstwo Skarbu i bank centralny, które wcześniej zgłaszały obawy o możliwy kryzys.

Brytyjskie Ministerstwo Skarbu potwierdziło, że środki lokalnych deponentów są na właściwym poziomie. Wszystkie zobowiązania finansowe SVB UK są przejmowane przez HSBC. Oficjalny komentarz banku centralnego brzmi następująco:

SVB UK będzie kontynuował swoją działalność w normalnym trybie. Wszystkie usługi, rachunki depozytowe i kredytowe oraz wypłaty funkcjonują. Klienci nie zauważą żadnej różnicy.

Według stanu na 10 marca zobowiązania brytyjskiej jednostki wynosiły 5,5 mld funtów przy łącznych aktywach 6,7 mld funtów.

„Licytacja”?

Oprócz HSBC w licytacji wzięły udział Bank of London oraz Abu Dhabi Sovereign Wealth Fund. Co ciekawe, zwycięzca zapłacił za aktywa i zobowiązania SVB UK nieco ponad 1 dolara. Nie wiadomo więc w jaki dokładnie sposób doszło do „licytacji”.

Wcześniej Abu Dhabi (UAE) Sovereign Wealth Fund kupił udziały Alameda Research w Sequoia Capital. Nie jest to bynajmniej pierwsze poważne przejęcie tej organizacji na koszt publiczny.

silicon valley bankreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.