Coinbase myśli nad stworzeniem giełdy poza USA | Wiadomości | CrypS.

Coinbase myśli nad stworzeniem giełdy poza USA

Dawid Kucharczyk
Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbase

Giełda kryptowalut Coinbase bada możliwość stworzenia nowej platformy handlowej poza jurysdykcją USA. Poinformował o tym Bloomberg, powołując się na własne źródła.


Według źródeł Bloomberga, firma konsultuje się z klientami instytucjonalnymi Coinbase Global Inc. w sprawie połączenia z alternatywną giełdą. Jej lokalizacja nie została jeszcze określona.

Rzecznik Coinbase odmówił szczegółowego komentarza na temat sytuacji. Wspomniał jednak, że zgodnie ze swoją misją globalnej adopcji kryptowalut, oceniają opcje geograficzne i spotykają się “z urzędnikami państwowymi w jurysdykcjach o wysokich wymaganiach regulacyjnych”.

Usługi giełdy są dostępne w ponad 100 krajach, ale wszystkie zlecenia klientów są obsługiwane przez zarejestrowaną w USA platformę.

Upadki banków

Negocjacje pojawiają się w obliczu zaostrzonej kontroli branży przez władze USA i ciągu poważnych upadków banków przyjaznych kryptowalutom.

Eksperci twierdzą, że uruchomienie zagranicznej giełdy pozwoli Coinbase zabezpieczyć się przed surowymi regulacjami w USA i zapewnić międzynarodowym klientom nowe produkty niezatwierdzone na rodzimym rynku, takie jak udzielanie pożyczek i handel na zdecentralizowanych rynkach.

Przypomnijmy, że na początku marca Coinbase uruchomił inicjatywę Crypto435, aby promować zrozumienie i wsparcie dla kryptowalut wśród decydentów i regulatorów.

W tym samym czasie dyrektor generalny firmy Brian Armstrong powiedział, że Stany Zjednoczone pozostają w tyle w przygotowywaniu przepisów dla kryptowalut, podczas gdy reszta świata już korzysta z cyfrowych aktywów.

Bloomberg: SEC rozpoczyna dochodzenie Coinbasereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.