Binance Launchpad - co to jest i jak działa? [Crypto 101] | CrypS.

Binance Launchpad – co to jest i jak działa?

5 min
Redakcja
binance launchpad co to Altcoiny

Chcesz zarabiać na już posiadanych kryptowalutach? Istnieje wiele sposobów, które mogą Ci to umożliwić. Jednym z nich jest Binance Launchpad. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest, jak działa oraz wiele więcej. Tak więc, zaczynajmy!


Spis treści:


Co to jest tak w ogóle Launchpad krypto?

Krypto launchpady, zwane również inkubatorami kryptowalut, to specjalne platformy, które pomagają projektom opartym na blockchainie w szybkim starcie. Platformy te działają jako podmioty zbierające fundusze dla projektu. Zapewniają grupie inwestorów dostęp do sprzedaży tokenów na wczesnym etapie. Dzięki temu mogą oni zarobić duże pieniądze, wchodząc w inwestycje wystarczająco wcześnie, przy wystarczająco niskich cenach.

Najlepsze launchpady również chronią inwestorów. Odsiewają bowiem oszustwa i rug pulle. Binance np. robi to bardzo skutecznie dzięki procesowi KYC (Know Your Customer) w ramach weryfikacji nowych użytkowników.

Co to jest Binance Launchpad? Na początek:

Binance Launchpad to sekcja dedykowana do przeprowadzania IEO (Initial Exchange Offerings). Zespół analityków Binance identyfikuje obiecujące projekty blockchain i pomaga im w marketingu, rozwoju tokenomii, notowaniu i późniejszym tworzeniu rynku. Konsultanci giełdy dokładają wszelkich starań, aby założyciele nowego projektu mogli skupić się na rozwijaniu i usprawnianiu produktu.

Zobacz recenzję: giełda Binance

Przed dodaniem projektu do programu jest on sprawdzany pod kątem następujących parametrów:

 • aktualny etap rozwoju (projekty całkowicie surowe nie przechodzą);
 • gotowość do masowej adopcji;
 • wysoce profesjonalny i zaangażowany zespół;
 • skalowalność.

Jeśli aplikacja przejdzie proces selekcji, wszystkie informacje o nowej firmie są dodawane do sekcji Launchpad. Z tego poziomu użytkownicy mogą zapoznać się z historią projektu, jego celami oraz zasadami przyszłej ekskluzywnej sprzedaży tokenów. Określone są następujące informacje:

 • cena 1 tokena;
 • oferta ogółem (ilość szt.);
 • maksymalna wysokość zbiórki (hard cap);
 • maksymalny limit na jednego nabywcę;
 • zasady przydziału;
 • obecność/brak blokady sprzedaży na rynku wtórnym;
 • typ tokena (ERC-20, BEP-20 itp.);
 • raport z analizy Binance;
 • biała księga.

Jak działa Binance Launchpad?

Sam proces wprowadzania projektu na rynek podzielony jest na 4 etapy.

 1. Etap przygotowania: Przez 1-2 tygodnie wykonywane są snapshoty sald użytkowników giełdy w celu obliczenia średniej dziennej kwoty BNB. Im jest ona wyższa, tym większej ilości alokacji można się spodziewać.
 2. Etap subskrypcji: Dla wszystkich wybranych uczestników otwierane jest okno aplikacji na kilka godzin. Należy określić kwotę w BNB, którą chcemy przeznaczyć na udział w sprzedaży tokenów. Pieniądze będą zablokowane do końca trwania wydarzenia. Nie można ich wycofać, wydać ani zainwestować.
 3. Etap punktacji: Uruchamia się natychmiast po zamknięciu okna subskrypcji. Trwa to około godziny. Alokacja jest obliczana dla każdego uczestnika na podstawie tokenizowanych BNB.
 4. Ostateczny przydział tokenów: Natychmiast po dokonaniu obliczeń, odpowiednia kwota BNB zostanie odjęta od zamrożonych tokenów, a pozostała część, wraz z nowymi tokenami, zostanie przekazana na konta spot inwestorów.

Launchpad od Binance – Jak używać i zarabiać?

Zastanawiasz się więc w jaki sposób wziąć udział w Binance Launchpad? Nic prostszego. Wszystko sprowadza się do zaledwie kilku kliknięć myszką. Najpierw musisz jednak posiadać konto na giełdzie. Aby je założyć przejdź do binance.com i postępuj według naszego innego poradnika dot. tego jak założyć konto na Binance.

Pamiętaj też, że przed zapisaniem się do Binance Launchpad, musisz przejść obowiązkową weryfikację tożsamości. Konta bez KYC nie będą mogły dołączyć do sprzedaży tokenów ze względów bezpieczeństwa i zasad fair play. W ten sposób Binance odfiltrowuje boty i multi konta.

Co więcej w Binance Launchpad nie mogą też brać udziału osoby z Chin, Białorusi, Singapuru, Ameryki i kilku innych miejsc (lista jest regularnie aktualizowana).

Ok. Przejdźmy więc do konkretów. Jak używać i zarabiać na Binance Launchpad?

 1. Do projektu musimy dołączyć na etapie przygotowań. Co więcej, w swoim portfelu musimy utrzymywać określoną ilość BNB. Należy przy tym pamiętać, że system wykonuje snapshoty regularnie, przez z góry ustalony okres, a następnie oblicza średnią kwotę na podstawie wszystkich zrzutów. To znaczy, że nie można zapisać się do projektu mając na koncie 1000 BNB, a następnie sprzedać 900 sztuk.
 2. Na tym etapie nie musisz blokować środków. Pod uwagę brane są wszystkie twoje BNB na platformie – w portfelu spot, futures a nawet w stakingu.
 3. W okresie abonamentowym zablokuj swoje BNB. W tym celu należy przelać środki z portfela spot (lub jakiegokolwiek innego) do portfela Lauchpad i zablokować je na stronie projektu.
 4. Czekaj na etap punktacji, a następnie ostateczny przydział tokenów. Nie trzeba ich ręcznie “kupować”. Wymiana na BNB nastąpi automatycznie w zależności od obliczonego udziału i zablokowanej kwoty. W ten sposób Binance Launchpad chroni przed botami.
 5. Potem pozostaje Ci już tylko sprzedaż tokenów (zazwyczaj z zyskiem). Sprzedanie tokenów po dużo wyższych cenach jest jednak możliwe w pierwszych godzinach lub nawet minutach handlu. Powinieneś więc od razu ustalić swoją strategię.

Ile możesz zarobić?

Oprócz strategii szybkiej sprzedaży, podczas której zyski są realizowane zaraz po rozpoczęciu handlu na giełdzie, istnieją jeszcze dwa inne ciekawe podejścia

 • HODL: Ci, którzy wierzą w projekt i uważają, że wystrzeli za pół roku do roku, odkładają zakupione monety do głębokiej szuflady. Przez cały ten czas śledzą wiadomości, w miarę możliwości kupując więcej podczas spadków. Sprzedaż ma miejsce dopiero wtedy, gdy startup stanie się w pełni funkcjonującym i odnoszącym sukcesy biznesem.
 • Zakup po listingu: Pozwala uniknąć zamrażania środków i zbadać zachowanie kursu w pierwszych dniach. Bezpośrednio po listingu często ma miejsce załamanie ceny. Gdy skończy się początkowa spekulacja, kurs projektu zazwyczaj spada na dno.

Binance Launchpad – projekty

Oto statystyki dotyczące kilku udanych startów na Binance:

 • MATIC na starcie kosztował 0,00263 USD, a trzy tygodnie później osiągnął poziom 2,6 USD. Najszczęśliwsi inwestorzy byli w stanie pomnożyć swoje pieniądze prawie 1000 razy.
 • WazirX zaczynał od 0,02 USD za token. W ciągu 2 miesięcy zanotował rekordowy poziom 5,8 dolara.
 • BTT (BitTorent) po trzech miesiącach wzrósł o 1449%.
 • Elrond dał najbardziej imponujący wzrost – o 4615% od ceny IEO.
 • Dobrze wypadły również Harmony (945%), WINk (783%) i Celer (597%).

UWAGA: Listing projektu na Binance Launchpad nie jest gwarancją pewnych zysków. Przed dokonaniem inwestycji zawsze przeprowadź swój własny research. Większość startupów po pół roku do roku była notowana na poziomie 50-80% poniżej ceny IEO.

Inne giełdowe Launchpady

 • OK. Jumpstart. Na platformie OKEx obowiązuje ta sama zasada wyboru inwestorów. Konieczne jest zablokowanie natywnego tokena giełdy na tydzień. Im wyższa kwota zamrożonych środków, tym więcej można kupić tokenów.
 • Huobi Prime. Charakteryzuje się tymi samymi warunkami dla małych inwestorów i wielorybów – istnieje limit 1000 dolarów na jednorazową inwestycję. W celu zmniejszenia zmienności na początku handlu stosowane są wielopoziomowe limity cenowe.
 • Bittrex. W przeciwieństwie do innych wykorzystuje BTC jako bazową walutę zakupu tokenów. Zakupy dokonywane są na zasadzie “kto pierwszy ten lepszy”. Nie ma wcześniejszego przydziału tokenów. Statystyki i reputacja launchpada zostały zniszczone przez projekt Ocean Protocol, który załamał się o 80% po rozpoczęciu otwartego handlu.
 • KuCoin Spotlight. Działa również na zasadzie “kto pierwszy ten lepszy”. Wykorzystuje natywny token giełdy – KCS.

Binance Launchpool vs Launchpad – różnice

Zarówno Binance Launchpad, jak i Binance Launchpool to ważne usługi, które Binance oferuje, aby pomóc nowym projektom w rozwoju. Binance Launchpad koncentruje się na pomocy projektom w zbieraniu funduszy. Z kolei Binance Launchpool skupia się na pomocy projektom w początkowej dystrybucji ich tokenów.

Binance Launchpad zapewnia szeroki zakres usług, takich jak marketing, PR i zarządzanie społecznością, aby pomóc projektom zwiększyć ich widoczność i dotrzeć do szerszej publiczności. Binance Launchpool umożliwia projektom początkową dystrybucję ich tokenów i zapewnia wzrost ich widoczności.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.