Cameron Winklevoss: Fed dał nam 300 mld $ powodów na zakup bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Cameron Winklevoss: Fed dał nam 300 mld $ powodów na zakup bitcoina

Dawid Kucharczyk
cameron winklevoss

Współzałożyciel giełdy Gemini zareagował na ogłoszenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej, że pozbawione gotówki banki otrzymają 300 mld dolarów z rezerw Fed.


Cameron Winklevoss pozostawił na swoich mediach społecznościowych taki oto post:

„Fed właśnie dał wszystkim 300 miliardów dolarów więcej powodów do kupowania bitcoina”.

Wsparcie dla upadających banków

Reakcja Winklevossa ma miejsce po pojawieniu się informacji, że około 143 miliardy dolarów, czyli nieco mniej niż połowa całej kwoty, zostanie wysłana przez Fed na pomoc klientom dwóch upadających banków, Silicon Valley Bank i Signature Bank.

Inicjatywa Fed jest wynikiem emocji, jakie ogarnęły uczestników rynku. Bank centralny USA nie sprecyzował, gdzie trafi pozostałe 157 mld dolarów, kto będzie odbiorcą, ani ilu ich będzie.

Oświadczenie regulatora pokazuje, jak wiele pieniędzy jest skłonny dać systemowi finansowemu, który znalazł się w trudnej sytuacji po serii upadków banków. Fed zapowiedział w niedzielę dodatkowe 11,9 mld dolarów wsparcia.

cameron winklevossreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.