Twitter udostępni algorytm rekomendacji w formie open source | Wiadomości | CrypS.

Twitter udostępni algorytm rekomendacji w formie open source

Dawid Kucharczyk
Twitter wyciek danych

31 marca 2023 roku Twitter ujawni kod źródłowy algorytmu rekomendacji, który kształtuje stronę główną serwisu społecznościowego.


Według CEO Twittera, Elona Muska, algorytm jest tak skomplikowany, że nie jest rozumiany nawet wewnątrz firmy. Ostrzegł, że ludzie znajdą w nim “wiele nonsensów”, ale biznesmen obiecał, że będą one naprawiane w miarę ich odkrywania.

Musk zapowiedział też opracowanie uproszczonego podejścia do serwowania perswazyjnych tweetów. Ten algorytm również będzie miał charakter open source. Miliarder napisał:

Zapewnienie przejrzystości kodu będzie na początku niesamowicie mylące, ale powinno doprowadzić do szybkiej poprawy jakości rekomendacji. Co najważniejsze, mamy nadzieję zdobyć wasze zaufanie.

Otwarcie kodu źródłowego algorytmu rekomendacji było jedną z głównych obietnic miliardera przed zakupem Twittera. W maju 2022 roku oskarżył on system rankingowy tweetów o manipulowanie użytkownikami.

Przypomnijmy, że w październiku 2022 roku Musk zamknął transakcję przejęcia Twittera za 44 mld dolarów. W lutym 2023 roku miliarder obiecał, że w najbliższej przyszłości otworzy kod źródłowy algorytmu rekomendacji.

Twitter wyciek danychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.