Fałszywe platformy podszywają się pod oficjalną stronę zrzutu Arbitrum

Fałszywe platformy podszywają się pod oficjalną stronę zrzutu Arbitrum

Anna Sutowicz

ostrzeżenie kryptowaluty scam Blockchain

Społeczność ostrzega, aby zachować czujność po doniesieniach o stronach phishingowych podszywających się pod airdrop tokenów Arbitrum .


Wiele osób ekscytowało się zrzutem Arbitrum. Niestety, oszuści nie tracą czasu. Redefine, firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchain w poście z 19 marca poinformowała, że znalazła stronę internetową podszywającą się pod oficjalną stronę airdopu Arbitrum. Na zrzutach ekranu widać, że strona kieruje do użytkownika prośbę o umożliwienie dostępu do swoich funduszy, co przypuszczalnie spowodowałoby, że oszuści wydrenują jego portfel.

Inna firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchain, CertiK wskazała natomiast na fałszywe konto Arbitrum na Twitterze pod nazwą „arbitrum_launch”, reklamujące tokenowy airdrop. Ostrzegła ona użytkowników, aby nie wchodzili z nim w interakcje.

W ubiegłym tygodniu, narzędzie Web3 Scam Sniffer poinformowało na Twitterze, że wykryto już ponad 273 strony phishingowe związane z Arbitrum od czasu ogłoszenia zrzutu tokenów, przy czym oczekuje się, że liczba ta wzrośnie przed oficjalnym zrzutem 23 marca.

Nie jest wiadomo, czy ktoś padł dotychczas ofiarą tych oszustw, ale jest to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Arbitrum airdrop z długą listą kryteriów kwalifikujących

Firma analityczna Blockchain Nansen, która pomogła opracować kryteria wraz z Arbitrum, ujawniła, że z ponad 2,3 miliona portfeli zmostowanych na łańcuchu Arbitrum One przed 6 lutego, tylko 625 143 kwalifikuje się do zrzutu.

Aktywność organiczna zarabiała punkty pozytywne (zachowania zachęcające) lub negatywne (zachowania zniechęcające). Liczba tokenów, które portfel otrzymał w zrzucie, była funkcją tego, ile punktów zebrał – wyjaśnia Nansen w tweecie z 16 marca.

Arbitrum airdrop miał długą listę kryteriów kwalifikujących. Działania kwalifikujące obejmowały ukończenie więcej niż 4 transakcji lub interakcję z co najmniej 4 inteligentnymi kontraktami, przesyłanie funduszy do łańcucha Arbitrum One, czy zdeponowanie ponad 50 000 USD płynności w Arbitrum.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.