Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 25.11] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 25.11]

Redaktor: Albert Czajkowski
Podsumowanie dnia w krypto 25.11.2020 cryps Podsumowanie dnia
  • Kazachstan planuje wyemitować swoje CBDC

Narodowy Bank Kazachstanu poinformował o rozważaniu możliwość wprowadzenia waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC). Ma ona zostać zaprezentowana dopiero w drugiej połowie 2021 roku. Po omówieniu dokumentów Bank Centralny Kazachstanu będzie gotowy do uruchomienia pilotażowego projektu stopniowego wdrażania CBDC. Jak twierdzi Alik Shpekbayev, szef służb antykorupcyjnych kraju – “pełna przejrzystość w zakresie transakcji środków jest bardzo istotna do walki z korupcją”.

  • Amerykanie mają 14 dni na wypłatę środków z Binance

Giełda kryptowalut Binance zaczęła informować swoich klientów z USA, że mają czternaście dni, aby opuścić platformę i wypłacić wszystkie środki. W przeciwnym wypadku ich konta zostaną zablokowane, a ich kryptowaluty przepadną. Binance zamyka się na amerykańskich klientów, którzy nie przenieśli się do jej siostrzanej platformy – Binance US.

  • Adopcja kryptowalut w Afryce: Nigeria ureguluje rynek

Według informacji podanych przez nigeryjski portal Business Day, władze kraju pracują nad przepisami przyjaznymi dla rynku kryptowalut. Adopcja cyfrowych aktywów w największej afrykańskiej gospodarce może przybliżyć do niej cały kontynent. Urzędnicy z ministerstwa mają rozmawiać z lokalnym nadzorcą rynku. Celem współpracy jest zapewnienie otoczenia regulacyjnego dla przestrzeni blockchain, w szczególności zaś dla rynku kryptowalut.

  • Litewski urząd skarbowy sprzedaje skonfiskowane kryptowaluty

Litewski urząd skarbowy, State Tax Inspectorate (STI), sprzedał skonfiskowane kryptowaluty o wartości 6,4 mln euro. Następnie środki te zostały przekazane do budżetu państwa. Jest to pierwszy przypadek, kiedy litewski organ rządowy sprzedał przejęte kryptowaluty za waluty fiat. Według raportów, wśród sprzedanych cyfrowych aktywów były m.in. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) oraz Monero (XMR). Monety zostały skonfiskowane w lutym tego roku.

Niezidentyfikowany użytkownik przeniósł 40,000,000 XRP z adresu, który był nieaktywny od 2013 roku do giełdy Bitstamp. System śledzenia poinformował również, że niedawny transfer wywołał wiele spekulacji na temat pochodzenia transakcji, ponieważ adres był nieaktywny od 2013 roku. Istnieją spekulacje, że adres należał do jednego z założycieli firmy. Jak wiemy XRP ostatnio zyskał mocno na wartości. Cena kryptowaluty podskoczyła o ponad 100% od zeszłego tygodnia, pozostawiając za sobą Bitcoin i Ethereum pod względem wzrostu cen.

  • Coinbase Pro wycofuje usługę handlu z dźwignią

Giełda kryptowalut Coinbase poinformowała, że nie będzie już świadczyć usługi handlu z dźwignią w serwisie Coinbase Pro. Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, giełda nie anuluje istniejących pozycji, ale zaleca klientom zamknięcie istniejących zleceń do grudnia. W takich sytuacjach produkt zostanie wycofany po zrealizowaniu pozycji. Coinbase zapowiada też ścisłą współpracę z organami regulacyjnymi w zakresie spełnienia określonych wymogów.

  • MicroStrategy zarobiło w tym roku ponad 310mln USD na BTC

Wartość kryptowaluty, którą w tym roku nabył dostawca oprogramowania analitycznego MicroStrategy, wzrosła z 425 mln USD do 735,2 mln USD. W tym samym czasie główna działalność przyniosła firmie 34,35 mln USD. MicroStrategy była pierwszą spółką publiczną, która zainwestowała część swojego kapitału w bitcoiny. W sierpniu firma MicroStrategy kupiła 21,454 BTC, a we wrześniu firma nabyła dodatkowe 16,796 BTC. Dyrektor generalny MicroStrategy powiedział, że bitcoin jest jedynym zasobem, który nadaje się do długoterminowego przechowywania w obliczu rosnącej niepewności gospodarczej.

  • Celsius przekazuje 25,000 ETH na aktualizacje sieci 

Usługa pożyczek kryptowalut Celsius Network wniosła ostatnie 25 000 ETH do umowy depozytowej Ethereum 2.0. Fundusze pochodziły z majątku społeczności Celsius. Będą wykorzystywane do generowania wyższych zysków dla społeczności. Użytkownicy platformy kryptograficznej będą mogli zarabiać do 7,21% rocznie na ETH i 3-15% rocznie na ponad 40 kryptowalutach.

  • Korea proponuje opóźnienie opodatkowania z krypto do 2022 roku

Kongres Korei Południowej podobno proponuje opóźnienie wprowadzenia zasady podatku dochodowego od kryptowalut o trzy miesiące. Według koreańskich mediów w środę komitet planowania i finansów opublikował raport sugerujący, że konieczne jest rozważenie wdrożenia reguły podatku dochodowego od kryptowalut od co najmniej 1 stycznia 2022 roku. Powodem, dla którego Korea rozważa opóźnienie daty wejścia w życie regulacji, są obawy zgłaszane przez lokalne giełdy kryptograficzne dotyczące braku czasu na zbudowanie odpowiedniej infrastruktury podatkowej.

  • Bitcoin skorzysta na nominacji Janet Yellen na stanowisko szefa skarbu

Była szefowa Rezerwy Federalnej USA (FRS) Janet Yellen ma objąć stanowisko sekretarza skarbu w nowej administracji Joe Bidena. To może być dobra wiadomość dla Bitcoina. Biorąc pod uwagę wysokie bezrobocie spowodowane pandemią koronawirusa, Yellen zacznie wykorzystywać wszystkie zachęty pieniężne na swoim nowym stanowisku. Nowy szef skarbu może stać się wielkim sprzymierzeńcem bitcoinów, mimo dawnych negatywnych opinii.

Podsumowanie dnia w krypto 25.11.2020 cryps



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.