Coinbase Pro wycofuje usługę handlu z dźwignią | Wiadomości | CrypS.

Coinbase Pro wycofuje usługę handlu z dźwignią

Mariusz Przepiórka
Coinbase - Interface - Tablet

Giełda kryptowalut Coinbase poinformowała, że nie będzie już świadczyć usługi handlu z dźwignią w serwisie Coinbase Pro. Spółka wspomniała też, że z uwagi na nowe wytyczne przedstawione przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC), Coinbase Pro wyłączy możliwość zawierania takich transakcji 25 listopada o godzinie 14 czasu PT.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, giełda nie anuluje istniejących pozycji, ale zaleca klientom zamknięcie istniejących zleceń do grudnia. W takich sytuacjach produkt zostanie wycofany po zrealizowaniu pozycji. Coinbase zapowiada też ścisłą współpracę z organami regulacyjnymi w zakresie spełnienia określonych wymogów. Giełda wskazuje również potrzebę stworzenia jasnych ram regulacyjnych dla produktów służących do zabezpieczania dźwigni w celu ochrony klientów w USA.

Nieudane podejścia do handlu z dźwignią

W 2017 roku giełda w San Francisco doświadczyła krachu w transakcjach z dźwignią, po którym CFTC przeprowadziła dochodzenie. W 2020 roku Coinbase ponownie uruchomiła swoje usługi w zakresie handlu z dźwignią, ale wszystko wskazuje na to, że musi upłynąć kilka kolejnych lat, aby spółka mogła ponownie wprowadzić dźwignię do swej oferty.

Paul Grewal, dyrektor ds. prawnych Coinbase poinformował w oświadczeniu, że w odpowiedzi na nowe wytyczne CFTC, spółka wyłącza transakcje z dźwignią. Grewal wyraził również nadzieję na ścisłą współpracę z organami regulacyjnymi. Koncepcja zawierania transakcji z dźwignią umożliwia inwestorowi pożyczenie środków od osoby trzeciej w celu dokonania transakcji. CFTC wprowadziła w ostatnim czasie rygorystyczne przepisy mające na celu ochronę inwestorów przed potencjalnymi stratami z tytułu transakcji z użyciem dźwigni. Coinbase podjęła pewne inicjatywy mające na celu edukację inwestorów w zakresie korzyści i zagrożeń związanych z tego typu transakcjami, ale wiele wskazuje na to, że nie wystarczyło to do spełnienia wymogów regulacyjnych CFTC.

Coinbase - Interface - Tablet
reklama
reklama