Wieloryb przesyła do giełdy Bitstamp 40 mln XRP | Wiadomości | CrypS.

Wieloryb przesyła do giełdy Bitstamp 40 mln XRP

Redaktor: Albert Czajkowski
transakcja na 40 milionów XRP do giełdy BitStamp

Niezidentyfikowany użytkownik przeniósł 40,000,000 XRP z adresu, który był nieaktywny od 2013 roku. Istnieją podejrzenia, że był to jeden z założycieli Ripple.

Firma analityczna Whale Alert zidentyfikowała transakcję na 40 mln XRP (27,661,497 USD) do giełdy kryptowalut Bitstamp. System śledzenia poinformował również, że niedawny transfer wywołał wiele spekulacji na temat pochodzenia transakcji, ponieważ adres był nieaktywny od 2013 roku.

Adres użytkownika, który przeniósł aktywa jest powiązany z blokiem genesis łańcucha bloków XRP, czyli pierwszym blokiem wydobytym w blockchainie sieci Ripple. Jest on często kojarzony z aktywami założycieli danych kryptowalut, stąd istnieją spekulacje, że adres należał do jednego z założycieli firmy.

 

Podobna sytuacja miała miejsce na początku miesiąca. 4 listopada przeniesiono ponad 1 miliarda dolarów w BTC na adres powiązany z Silk Road. Podejrzewano, że kryptowaluty należą do Rossa Ulbrichta lub jednego z pozostałych założycieli Silk Road. Cała kwota, czyli 69370 BTC zostało przejętych przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ). Pieniądze powiązane czarnym rynkiem w darknecie są teraz w rękach DOJ.

Jak wiemy XRP ostatnio zyskał mocno na wartości. Cena kryptowaluty podskoczyła o ponad 100% od zeszłego tygodnia, pozostawiając za sobą Bitcoin i Ethereum pod względem wzrostu cen. Kryptowaluta od Ripple w ciągu ostatnich 5 dni podrożała z poziomu 0,30 do 0,61 USD osiągając maksimum na poziomie 0,84 USD.

Finance Magnates poinformował wcześniej, że Ripple odnotował dobre wyniki finansowe w trzecim kwartale tego roku. Całkowity wolumen XRP podskoczył do 37,13 mld USD w trzecim kwartale w porównaniu do 17,86 mld USD w drugim.

transakcja na 40 milionów XRP do giełdy BitStampreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.