Amerykanie mają 14 dni na wypłatę środków z Binance | Wiadomości | CrypS.

Amerykanie mają 14 dni na wypłatę środków z Binance

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
binance

Giełda kryptowalut Binance zaczęła informować swoich klientów z USA, że mają czternaście dni, aby opuścić platformę i wypłacić wszystkie środki. W przeciwnym wypadku ich konta zostaną zablokowane, a ich kryptowaluty przepadną.

Według Decrypt, Binance zamyka się na amerykańskich klientów, którzy nie przenieśli się do jej siostrzanej platformy – Binance US. Giełda wysłała powiadomienia e-mail ostrzegające, że amerykańscy inwestorzy mają czternaście dni, aby przenieść swoje fundusze z giełdy. Po upływie tego terminu, wszystkie konta zostaną zablokowane.

W emailu wysłanym do inwestorów możemy przeczytać:

“Drogi użytkowniku, ponieważ stale przeprowadzamy okresowe przeglądy naszych istniejących kontroli, zauważyliśmy, że użytkownik próbuje uzyskać dostęp do Binance, identyfikując się jako osoba z USA… Proszę pamiętać, że zgodnie z naszymi warunkami użytkowania, nie jesteśmy w stanie obsługiwać osób z USA. Masz 14 dni na zamknięcie wszystkich aktywnych pozycji na swoim koncie i wypłacenie wszystkich swoich środków, w przeciwnym razie konto zostanie zablokowane”.

To nie jest pierwsze ostrzeżenie

Giełda Changpenga Zhao już wcześniej ostrzegała amerykańskich klientów, aby ci przenieśli się na inną platformę. W lipcu 2019 roku, Binance ogłosił partnerstwo z BAM Trading Services Inc. Razem udało im się uruchomić platformę dla Amerykanów, czyli Binance US. Giełda dała wtedy klientom 90 dni na dostarczenie dowodów, że nie naruszyli warunków korzystania z platformy. W przeciwnym wypadku ryzykowali oni utratę dostępu do handlu.

W przeciwieństwie do Binance, jej siostrzana, amerykańska giełda jest regulowana przez władze. Niestety oferuje dużo bardziej ubogi zestaw aktywów dostępnych dla inwestorów.

W zeszłym tygodniu Binance ogłosił pozew o zniesławienie przeciwko Forbes media LLC. Sprawa jest związana z artykułem, który twierdził, że firma zaprojektowała strukturę korporacyjną, aby “celowo oszukiwać organy regulacyjne” i angażować się w działania “charakterystyczne dla prania brudnych pieniędzy”.

binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.