Hashrate sieci Ethereum (ETH) osiągnął ATH | Wiadomości | CrypS.

Hashrate sieci Ethereum (ETH) osiągnął ATH

Zerelik Maciej
firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin

Wygląda na to, że Ethereum zdążyło się już odbudować po chińskich zakazach. Hashrate sieci osiągnął bowiem nową, najwyższą w historii wartość na poziomie 715k GH/s.

Hashrate Ethereum odzyskał straty

Ponieważ Ethereum obecnie wykorzystuje mechanizm konsensusu Proof of Work (PoW), węzły wymagają dużej mocy obliczeniowej, aby dołączyć transakcje do blockchaina. Hash rate jest całkowitą miarą tej mocy obliczeniowej w sieci. Poniżej znajduje się wykres pokazujący jak zachowywała się ta metryka na przestrzeni lat:

hashrate eth

Jak pokazuje powyższy wykres, przed obecnym trendem wzrostowym, hash rate Ethereum osiągnął szczyt w dniu 20 maja na poziomie około 643 tys. GH/s. Jednakże w czerwcu, jego wartość spadła do zaledwie 477k GH/s.

Dlaczego hashrate ETH się załamał?

W dniu 8 czerwca, hash rate wynosił około 618k GH/s. 16 dni później, spadł on do wspomnianego wcześniej dołka. Powodem tego załamania była rozprawa Chin z kryptowalutami. W maju, kraj ten powtórzył swoje negatywne stanowisko w sprawie cyfrowych aktywów, co doprowadziło do korekty na całym rynku. Wkrótce potem Państwo Środka rozpoczęło również rozprawę z kopalniami, zmuszając górników do zakończenia swoich operacji.

Jako że większość światowego hash rate’u znajdowała się właśnie w Chinach, działania te doprowadziły do jego krachu. Część górników Ethereum sprzedała swój sprzęt i wycofała się z biznesu. Inni przenieśli swoją działalność do bardziej przyjaznych kryptowalutom jurysdykcji. Wraz z ich przenoszeniem się i ponownym podłączaniem koparek do prądu, hash rate znów zaczął rosnąć.

firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin
reklama
reklama